3. běloruský front [1944-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 29.590,- Kč Chci přispět
Sraz 18.06.2017 Praha | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

3. běloruský front [1944-1945]

3rd Byelorussian Front / 3-й белорусский фронт

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    3. běloruský front 3rd Byelorussian Front
    Originální název:
    Original Name:
    3-й белорусский фронт
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    24.04.1944
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Západní front Western Front
    Datum zániku:
    Disbanded:
    09.07.1945
    Nástupce:
    Successor:
    Baranovičský vojenský okruh Baranovichi Military District
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    24.04.1944-09.07.1945 Hlavní stan nejvyššího velení 24.04.1944-09.07.1945 Supreme Main Command of the Armed Forces
    Dislokace:
    Deployed:
    24.04.1944-00.06.1945 východoevropské válčiště
    00.06.1945-09.07.1945 Baranoviči, ? /
    Velitel:
    Commander:
    24.04.1944-26.06.1944 Čerňachovskij, Ivan Danilovič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник )
    26.06.1944-18.02.1945 Čerňachovskij, Ivan Danilovič (Geněral armii / Генерал армии)
    18.02.1945-26.04.1945 Vasilevskij, Alexandr Michajlovič (Maršal sovětskovo sojuza / Маршал Советского Союза)
    26.04.1945-09.07.1945 Bagramjan, Ivan Christoforovič (Geněral armii / Генерал армии)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    24.04.1944-23.08.1944 Pokrovskij, Alexandr Pětrovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
    23.08.1944-09.07.1945 Pokrovskij, Alexandr Pětrovič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    24.04.1944-09.07.1945 1. letecká armáda
    24.04.1944-03.07.1944 39. armáda
    24.04.1944-20.04.1945 5. armáda
    24.04.1944-DD.05.1945 5. průlomový dělostřelecký sbor
    DD.04.1944-DD.04.1945 31. armáda
    27.05.1944-13.02.1945 11. gardová armáda
    23.06.1944-17.08.1944 5. gardová tanková armáda
    DD.06.1944-DD.07.1944 3. gardový mechanizovaný sbor
    16.07.1944-06.02.1945 39. armáda
    DD.07.1944-DD.MM.1945 2. gardový tankový sbor
    DD.07.1944-DD.09.1944 33. armáda
    DD.09.1944-DD.04.1945 28. armáda
    DD.10.1944-DD.02.1945 1. tankový sbor
    DD.10.1944-DD.11.1944 7. gardový mechanizovaný sbor
    01.12.1944-10.06.1945 43. gardová těžká tanková brigáda
    20.12.1944-DD.05.1945 2. gardová armáda
    DD.01.1945-DD.02.1945 43. armáda
    10.02.1945-16.04.1945 3. armáda
    11.02.1945-09.07.1945 5. gardová tanková armáda
    24.02.1945-09.07.1945 Sambijská skupina vojsk
    DD.02.1945-10.06.1945 10. tankový sbor
    DD.02.1945-DD.07.1945 48. armáda
    DD.02.1945-DD.07.1945 50. armáda
    02.03.1945-DD.06.1945 2. průlomový dělostřelecký sbor
    DD.04.1945-15.06.1945 1. tankový sbor
    24.04.1944-09.07.1945 1st Aviation Army
    24.04.1944-03.07.1944 39th Army
    24.04.1944-20.04.1945 5th Army
    24.04.1944-DD.05.1945 5th Artillery Breakthrough Corps
    DD.04.1944-DD.04.1945 31st Army
    27.05.1944-13.02.1945 11th Guards Army
    23.06.1944-17.08.1944 5th Guards Tank Army
    DD.06.1944-DD.07.1944 3rd Guards Mechanized Corps
    16.07.1944-06.02.1945 39th Army
    DD.07.1944-DD.MM.1945 2nd Guards Tank Corps
    DD.07.1944-DD.09.1944 33rd Army
    DD.09.1944-DD.04.1945 28th Army
    DD.10.1944-DD.02.1945 1st Tank Corps
    DD.10.1944-DD.11.1944 7th Guards Mechanized Corps
    01.12.1944-10.06.1945 43rd Guards Heavy Tank Brigade
    20.12.1944-DD.05.1945 2nd Guards Army
    DD.01.1945-DD.02.1945 43rd Army
    10.02.1945-16.04.1945 3rd Army
    11.02.1945-09.07.1945 5th Guards Tank Army
    24.02.1945-09.07.1945 Samland Group of Forces
    DD.02.1945-10.06.1945 10th Tank Corps
    DD.02.1945-DD.07.1945 48th Army
    DD.02.1945-DD.07.1945 50th Army
    02.03.1945-DD.06.1945 2nd Artillery Breakthrough Corps
    DD.04.1945-15.06.1945 1st Tank Corps
    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
    Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/10089#513769Verze : 0
    MOD