Mil Mi-6 [Kód NATO: Hook]

Přehled verzí
Mil Mi-6 (Мил Ми-6) - ťažký transportný vrtuľník


Prehľad verzií:


Mil Mi-6 - základná sériová verzia transportného vrtuľníka


Mil Mi-6M - námorná (protiponorková) verzia vyvíjaná od roku 1968, na jednotlivych prototypoch bola testovaná torpédová (útočná) výzbroj, aj prieskumná výzbroj. Vrtuľník nebol prijatý do výzbroje a vyrobené prototypy boli neskôr používané ako lietajúce laboratóriá.


Mil Mi-6VKP - lietajúce veliteľské stanovište


Mil Mi-6PP - vrtuľník REB - rušič


Mil Mi-6PRTBV - predsunutá raketová technická základňa (vrtuľník zabezpečujúci prepravu operačno-taktických a strategických rakiet a ich prípravu k činnosti


Mil Mi-6RVL - raketový vrtuľníkový komplex (prepravujúci ľahké odpaľovacie zariadenia komplexov 9K53 a 9K73 pre strategické a operačno taktické rakety)


Mil Mi-6PS - pátrací a záchranný vrtuľník


Mil Mi-6A - modernizovaná verzia, vo výrobe od roku 1971


Mil Mi-6TZ - lietajúca cisterna na báze Mi-6


Mil Mi-6ATZ - lietajúca cisterna na báze Mi-6A


Mi Mi-6P - dopravná verzia


Mil Mi-6PŽ - protipožiarny vrtuľník


Zdroj: www.airwar.ru
URL : https://www.valka.cz/Mil-Mi-6-Kod-NATO-Hook-t102975#370776 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy


Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více