27.10.2010 - Trochu opožděná zpráva o oslavě 50. výročí založení vojska PVO PV

Úvodem se omlouvám za zpoždění, se kterým předkládám informaci o oslavě 50.výročí založení vojska PVO PV.


Vojsko PVO PV bylo založeno na základě rozkazu ministra národní obrany č. 09 ze dne 4.července 1960.


Oslava proběhla 11. června 2010 v kasárenském areálu 25. protiletadlové raketové brigády V Lipkách, ve Strakonicích.


Oslavu připravili bývalí příslušníci vojska PVO PV ve spolupráci s oddělením PLRV a PLV AČR a 25.protiletadlovou raketovou brigádou.
Záštitu nad touto akcí přijal Náčelník PLRV a PLV Armády České republiky plk.Ing. Marek Kalanin.


Příslušníci 25.protiletadlové raketové brigády v čele s velitelem plk.gšt.Ing Josefem Slavíkem připravili stacionární ukázku bojové a další techniky, např. 2K12 Kub, 9K35 Strela-10, RBS-70.


Z rozhovorů s příslušníky 25.plrb při těchto ukázkách mám ty nejlepší pocity, považuji je za profesionály, kteří své práci velmi dobře rozumí a perfektně ji zvládají.


Oslavy se účastnilo cca 200 pozvaných bývalých příslušníků vojsk PVO a to jak PVO PV, tak i PVOS. Nejznámějšími z pozvaných byli bývalí velitelé vojska PVO PV genpor. v.v. Ing. Karol Seneši, genpor. v.v. Ing. Ladislav Tomeček, dále genpor. v.v. Ing. Andrej Sabol, plk. v.v. Ing. Jaroslav Bursík a další významní příslušníci vojsk PVO. I mně se dostalo té cti, že jsem byl mezi pozvanými.


V rámci oslav pozvaní obdrželi Pamětní list a Pamětní minci, jejichž naskenované obrázky přikládám.


Franta02



P.s.: Mám tu pamětní minci už více než 4 měsíce a teprve dnes jsem si všiml, že má pořadové číslo 071, což mně jako bývalému příslušníku 71.plrb udělalo mimořádně dobře u srdce.
27.10.2010 - Trochu opožděná zpráva o oslavě 50. výročí založení vojska PVO PV - Pamětní list

Pamětní list
27.10.2010 - Trochu opožděná zpráva o oslavě 50. výročí založení vojska PVO PV - Pamětní mince

Pamětní mince
27.10.2010 - Trochu opožděná zpráva o oslavě 50. výročí založení vojska PVO PV - Pamětní mince

Pamětní mince
27.10.2010 - Trochu opožděná zpráva o oslavě 50. výročí založení vojska PVO PV - Pamětní mince - doklad

Pamětní mince - doklad
URL : https://www.valka.cz/27-10-2010-Trochu-opozdena-zprava-o-oslave-50-vyroci-zalozeni-vojska-PVO-PV-t104701#375382 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více