Poboreni Athen

Diskuse

Jako osoba tela nemocneho lec duse relativne funkcni jsem se z nedostatku jine cinnosti zacetl do nejake pradavne bachorky o tom, jak Persane dobyli a v podstate znicili Atheny (znama bitva "300 statecnych" u Thermopyl a co se delo po ni) ... a jedno mi teda vrta hlavou ... JAK se v takovem davnoveku vlastne NICILY mesta, kdyz neexistoval strelny prach, dobyvaci stroje ani nic podobneho ? Jak se daly poborit chramy, domy ... ?



podobny pribeh jsem cetl, kdyz Makedonci dobyvali Babylon, ze "odklonili tok Eufratu" ... kurna jak s tehdejsi technologii mohli odklonit tok reky, ktera ma co ja vim snad pul kilometru v prumeru ? chapu, ze meli masivni otroky a masivni bice, ale i tak ?
URL : https://www.valka.cz/Poboreni-Athen-t123797#421474 Verze : 0
Atény boli predovšetkým vypálené. Potom to už išlo ľahšie. Very Happy Nepredstavuj si to, že celé mesto bolo z mramoru. Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Poboreni-Athen-t123797#421478 Verze : 0
O dřevěné součásti domů a chrámů se postaral staletími prověřený oheň, zbytek v případě potřeby dokonaly motyky a lopaty v rukou těch, kdo ještě neodvykli manuální práci Very Happy
P.S. Bič v rukou schopného dohližitele dokáže zázraky i dnes...
URL : https://www.valka.cz/Poboreni-Athen-t123797#421479 Verze : 0
Odklonit tok řeky je zcela normální, stačí dost lidí a motyky s lopatami. V reálu byly třeba kanály (typicky Belomorkanal) v SSSR stavěny technologií neodlišující se od té makedonské, tedy lopata nosítka a motivovaní dozorci (nepostaráš se a zítra kopeš taky) a šlo to docela rychle. Představa že zničit město vyžaduje nějakou složitou technologii je mimo, je třeba vždy jednodušší technologie než na stavbu (takže pokud to postavili rozbourat to jde mnohem snáz) navíc představa antického města jako nějaké výstavné metropole z kamene je mimo, většina byla dřevěná a i mnohem pozdější požáry třeba v Římě to dokládají poměrně jasně.
URL : https://www.valka.cz/Poboreni-Athen-t123797#421482 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více