2. bombardovací skupina (těžká) [1939-1943]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

2. bombardovací skupina (těžká) [1939-1943]

2nd Bombardment Group (Heavy)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    2. bombardovací skupina (těžká) 2nd Bombardment Group (Heavy)
    Originální název:
    Original Name:
    2nd Bombardment Group (Heavy)
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    06.12.1939
    Předchůdce:
    Predecessor:
    2. bombardovací skupina 2nd Bombardment Group
    Datum zániku:
    Disbanded:
    20.08.1943
    Nástupce:
    Successor:
    2. bombardovací skupina, těžká 2nd Bombardment Group, Heavy
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    06.12.1939-19.11.1940 2. křídlo
    19.11.1940-26.03.1941 Severovýchodní letecký distrikt
    26.03.1941-DD.09.1941 1. letecká armáda
    DD.09.1941-13.10.1942 1. velitelství bombardovacího letectva
    13.10.1942-29.10.1942 Protiponorkové velitelství armádních vzdušných sil
    29.10.1942-DD.04.1943 2. letecká armáda
    DD.04.1943-20.04.1943 ?
    20.04.1943-20.08.1943 Severozápadoafrické velitelství strategického letectva
    06.12.1939-19.11.1940 2nd Wing
    19.11.1940-26.03.1941 Northeast Air District
    26.03.1941-DD.09.1941 First Air Force
    DD.09.1941-13.10.1942 I Bomber Command
    13.10.1942-29.10.1942 Army Air Forces Antisubmarine Command
    29.10.1942-DD.04.1943 Second Air Force
    DD.04.1943-20.04.1943 Northwest African Training Command
    20.04.1943-20.08.1943 Northwest African Strategic Air Force
    Dislokace:
    Deployed:
    06.12.1939-05.08.1940 Hampton, Langley Field
    05.08.1940-08.08.1940 deployed at Alpena
    29.10.1942-27.11.1942 Ephrata, Ephrata Army Airfield
    27.11.1942-DD.03.1943 Great Falls, Great Falls Army Airfield
    12.04.1943-16.04.1943 Camp Don B. Passage
    16.04.1943-22.04.1943 Marrakesh
    22.04.1943-27.04.1943 Bir el Arche, Navarin Airfield /
    27.04.1943-17.06.1943 Chelghoum Laid, Chateau-dun-du-Rhumel Airfield /
    31.07.1943-20.08.1943 Borj El Amri, Massicault Airfield /

    Velitel:
    Commander:
    06.12.1939-01.01.1940 Olds, Robert (Lieutenant Colonel)
    01.01.1940-DD.02.1940 Finter, Clyde V. (Major)
    DD.02.1940-DD.05.1941 George, Harold L. (Lieutenant Colonel)
    DD.05.1941-DD.09.1942 Alkire, Darr H. (Colonel)
    DD.09.1942-29.10.1942 Smith, Dale O. (Colonel)
    29.10.1942-20.04.1943 Lauer, Ford J. (Colonel)
    20.04.1943-20.08.1943 Thomas, Joseph H. (Lieutenant Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:




    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/136583#450726Verze : 1
    MOD