3. bombardovací skupina (lehká) [1939-1942]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

3. bombardovací skupina (lehká) [1939-1942]

3rd Bombardment Group (Light)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    3. bombardovací skupina (lehká) 3rd Bombardment Group (Light)
    Originální název:
    Original Name:
    3rd Bombardment Group (Light)
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.09.1939
    Předchůdce:
    Predecessor:
    3. bitevní skupina 3rd Attack Group
    Datum zániku:
    Disbanded:
    28.09.1942
    Nástupce:
    Successor:
    3. bombardovací skupina (střemhlavá) 3rd Bombardment Group (Dive)
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.09.1939-DD.MM.1940 3. křídlo
    DD.MM.1940-16.01.1941 3. bombardovací křídlo
    16.01.1941-01.09.1941 17. bombardovací křídlo
    01.09.1941-08.12.1941 3. velitelství letecké podpory
    08.12.1941-02.01.1942 3. velitelství bombardovacího letectva
    02.01.1942-DD.02.1942 3. velitelství letecké podpory
    DD.02.1942-18.04.1942 ?
    18.04.1942-05.09.1942 ?
    05.09.1942-28.09.1942 5. velitelství bombardovacího letectva
    15.09.1939-DD.MM.1940 3rd Wing
    DD.MM.1940-16.01.1941 3rd Bombardment Wing
    16.01.1941-01.09.1941 17th Bombardment Wing
    01.09.1941-08.12.1941 III Air Support Command
    08.12.1941-02.01.1942 III Bomber Command
    02.01.1942-DD.02.1942 III Air Support Command
    DD.02.1942-18.04.1942 United States Army Forces in Australia
    18.04.1942-05.09.1942 Allied Air Forces, Southwest Pacific Area
    05.09.1942-28.09.1942 V Bomber Command
    Dislokace:
    Deployed:
    15.09.1939-06.10.1940 Bossier City, Barksdale Field
    06.10.1940-19.01.1942 Savannah, Savannah Army Air Base
    25.02.1942-10.03.1942 Archerfield, Archerfield Airport
    10.03.1942-28.09.1942 Charters Towers, Breddan Airfield
    Velitel:
    Commander:
    15.09.1939-DD.11.1940 McDonnell, John C. (Colonel)
    DD.11.1940-DD.12.1940 Green, R. G. (Lieutenant Colonel)
    DD.12.1940-18.08.1941 Williams, Paul L. (Lieutenant Colonel)
    18.08.1941-19.01.1942 Melville, Phillips (Lieutenant Colonel)
    19.01.1942-02.04.1942 Strickland, Robert F. (Captain)
    02.04.1942-28.09.1942 Davies, John H. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:




    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/136592#450735Verze : 2
    MOD