8. stíhací-bombardovací skupina [1950-1957]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 29.590,- Kč Chci přispět
Sraz 18.06.2017 Praha | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

8. stíhací-bombardovací skupina [1950-1957]

8th Fighter-Bomber Group

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    8. stíhací-bombardovací skupina 8th Fighter-Bomber Group
    Originální název:
    Original Name:
    8th Fighter-Bomber Group
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    20.01.1950
    Předchůdce:
    Predecessor:
    8. stíhací skupina, jednomotorových letadel 8th Fighter Group, Single Engine
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.10.1957
    Nástupce:
    Successor:
    8. taktická stíhací skupina 8th Tactical Fighter Group
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    20.01.1950-01.10.1957 8. stíhací bombardovací křídlo
    14.08.1950-01.12.1950 dočasně podřízena : ?
    20.01.1950-01.10.1957 8th Fighter-Bomber Wing
    14.08.1950-01.12.1950 attached to 6131st Fighter [later 6131 Tactical Support] Wing
    Dislokace:
    Deployed:
    20.01.1950-11.08.1950 Fukuoka, Itazuke Air Base /
    11.08.1950-07.10.1950 Tsuiki, Tsuiki Air Base /
    07.10.1950-28.10.1950 Suwon, Suwon Auxiliare Air Base (K-13)
    28.10.1950-25.11.1950 Gonghang-dong, K-14 Kimpo Air Base
    25.11.1950-03.12.1950 Pyongyang
    03.12.1950-10.12.1950 Seoul
    10.12.1950-25.06.1951 Fukuoka, Itazuke Air Base /
    25.06.1951-24.08.1951 Gonghang-dong, K-14 Kimpo Air Base
    24.08.1951-20.10.1954 Suwon, Suwon Auxiliare Air Base (K-13)
    20.10.1954-01.10.1957 Fukuoka, Itazuke Air Base /

    Velitel:
    Commander:
    20.01.1950-01.05.1950 Chitty, Charles D. Jr (Lieutenant Colonel)
    01.05.1950-19.05.1951 Samways, William T. (Colonel)
    19.05.1951-31.07.1951 McComas, Edward O. (Colonel)
    31.07.1951-22.01.1952 Case, Harvey L. Jr (Colonel)
    22.01.1952-12.09.1952 Chase, Levi R. (Colonel)
    12.09.1952-16.09.1953 Benz, Walter G. Jr (Colonel)
    16.09.1953-13.05.1954 Locke, John L. (Colonel)
    13.05.1954-16.07.1954 Rosenfield, Walter A. (Lieutenant Colonel)
    16.07.1954-DD.09.1956 Wilmot, Woodrow B. (Colonel)
    DD.09.1956-DD.10.1956 Appel, Charles A. (Lieutenant Colonel)
    DD.10.1956-01.02.1957 Barns, William F. (Colonel)
    01.02.1957-01.10.1957 -, - (-)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:




    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/136685#450828Verze : 0
    MOD