10. transportní skupina [1937-1942]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

10. transportní skupina [1937-1942]

10th Transport Group

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    10. transportní skupina 10th Transport Group
    Originální název:
    Original Name:
    10th Transport Group
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    20.05.1937
    Předchůdce:
    Predecessor:
    1. transportní skupina
    10. pozorovací skupina
    1st Transport Group
    10th Observation Group
    Datum zániku:
    Disbanded:
    04.07.1942
    Nástupce:
    Successor:
    10. skupina pro přepravu jednotek 10th Troop Carrier Group
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    20.05.1937-08.01.1941 ?
    08.01.1941-04.07.1942 50. transportní křídlo
    20.05.1937-08.01.1941 Chief of the Air Corps
    08.01.1941-04.07.1942 50th Transport Wing
    Dislokace:
    Deployed:
    20.05.1937-20.06.1938 Fairborn, Patterson Field
    20.06.1938-17.01.1941 Fairborn, Wright Field
    17.01.1941-25.05.1942 Fairborn, Patterson Field
    25.05.1942-04.07.1942 Milwaukee County Aprt
    Velitel:
    Commander:
    20.05.1937-07.06.1937 ?, ? ( ? )
    08.06.1937-DD.06.1938 Bevins, Hugh A. (Major)
    DD.06.1938-DD.MM.1939 Whitten, Lyman (Captain)
    DD.MM.1939-DD.01.1941 Borum, Fred (Major)
    DD.01.1941-02.09.1941 Woodbury, Murray E. (Captain)
    02.09.1941-01.04.1942 Graff, Theodore Q. (Captain)
    01.04.1942-04.07.1942 Beach, Maurice (Captain)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:




    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/136700#450843Verze : 0
    MOD