19. bombardovací skupina, velmi těžká [1944-1948]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.400,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

19. bombardovací skupina, velmi těžká [1944-1948]

19th Bombardment Group, Very Heavy

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    19. bombardovací skupina, velmi těžká 19th Bombardment Group, Very Heavy
    Originální název:
    Original Name:
    19th Bombardment Group, Very Heavy
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.04.1944
    Předchůdce:
    Predecessor:
    19. bombardovací skupina, velmi těžká 19th Bombardment Group, Very Heavy
    Datum zániku:
    Disbanded:
    10.08.1948
    Nástupce:
    Successor:
    19. bombardovací skupina, střední 19th Bombardment Group, Medium
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.04.1944-14.12.1944 2. letecká armáda
    14.12.1944-27.01.1945 21. velitelství bombardovacího letectva
    27.01.1945-15.05.1946 314. bomardovací křídlo, velmi těžké
    15.05.1946-20.12.1947 20. letecká armáda
    20.12.1947-10.08.1948 ?
    01.04.1944-14.12.1944 Second Air Force
    14.12.1944-27.01.1945 XXI Bomber Command
    27.01.1945-15.05.1946 314th Bombardment Wing, Very Heavy
    15.05.1946-20.12.1947 Twentieth Air Force
    20.12.1947-10.08.1948 North Army Air Base Command (Provisional)
    Dislokace:
    Deployed:
    01.04.1944-26.05.1944 Great Bend, Great Bend Army Airfield
    26.05.1944-23.08.1944 Dalhart, Dalhart Army Airfield
    23.08.1944-11.12.1944 Great Bend, Great Bend Army Airfield
    11.12.1944-19.12.1944 Seattle, Fort Lawton Air Force Station
    16.01.1945-10.08.1948 Yigo, North Field
    Velitel:
    Commander:
    11.02.1944-01.04.1944 Castor, Bernard T. (Colonel)
    28.04.1944-20.05.1944 Selliken, Joseph H. (Major)
    20.05.1944-29.05.1944 Fowler, John G. (Colonel)
    29.05.1944-30.06.1944 Wilson, John C. (Lieutenant Colonel)
    30.06.1944-16.07.1944 Mathewson, Philip L. (Lieutenant Colonel)
    16.07.1944-DD.09.1945 Roberts, John A. Jr (Colonel)
    DD.09.1945-01.03.1946 Chadwell, George T. (Lieutenant Colonel)
    01.03.1946-13.04.1946 Miles, Vincent M. Jr (Colonel)
    13.04.1946-26.04.1947 Reynolds, Elbert D. (Colonel)
    26.04.1947-08.11.1947 Wade, David (Colonel)
    08.11.1947-02.12.1947 Shoemaker, Francis C. (Colonel)
    02.12.1947-DD.07.1948 DeShazo, Robert V. (Colonel)
    DD.07.1948-10.08.1948 Poff, Clarence G. (Lieutenant Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:




    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/136753#450896Verze : 1
    MOD