20. stíhací-bombardovací skupina [1950-1955]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

20. stíhací-bombardovací skupina [1950-1955]

20th Fighter-Bomber Group

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    20. stíhací-bombardovací skupina 20th Fighter-Bomber Group
    Originální název:
    Original Name:
    20th Fighter-Bomber Group
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    02.01.1950
    Předchůdce:
    Predecessor:
    20. stíhací skupina (dvoumotorových letadel) 20th Fighter Group (Twin Engine)
    Datum zániku:
    Disbanded:
    08.02.1955
    Nástupce:
    Successor:
    20. taktická stíhací skupina 20th Tactical Fighter Group 
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    02.01.1950-08.02.1955 20. stíhací bombardovací křídlo
    DD.07.1950-DD.12.1950 dočasně podřízena : 3. letecká divize
    25.04.1951-10.10.1951 dočasně podřízena : ?
    02.01.1950-08.02.1955 20th Fighter-Bomber Wing
    DD.07.1950-DD.12.1950 attached to 3rd Air Division
    25.04.1951-10.10.1951 attached to Tactical Air Division, Provisional
    Dislokace:
    Deployed:
    02.01.1950-19.11.1951 Sumter, Shaw AFB
    19.11.1951-22.05.1952 Hampton, Langley AFB
    01.06.1952-08.02.1955 Wethersfield RAF Station

    Velitel:
    Commander:
    02.01.1950-22.10.1951 Dunning, John A. (Colonel)
    22.10.1951-29.04.1952 Brown, Jack R. (Lieutenant Colonel)
    29.04.1952-08.02.1955 Ritchie, William D. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:




    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/136777#450920Verze : 0
    MOD