61. skupina pro přepravu jednotek [1942-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

61. skupina pro přepravu jednotek [1942-1945]

61st Troop Carrier Group

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    61. skupina pro přepravu jednotek 61st Troop Carrier Group
    Originální název:
    Original Name:
    61st Troop Carrier Group
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    04.07.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    61. transportní skupina 61st Transport Group
    Datum zániku:
    Disbanded:
    31.07.1945
    Nástupce:
    Successor:
    61. skupina pro přepravu jednotek 61st Troop Carrier Group
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.06.1942-06.08.1942 51. křídlo pro přepravu jednotek
    06.08.1942-12.10.1942 52. křídlo pro přepravu jednotek
    12.10.1942-03.11.1942 50. křídlo pro přepravu jednotek
    03.11.1942-15.02.1943 53. křídlo pro přepravu jednotek
    15.02.1943-07.05.1945 52. křídlo pro přepravu jednotek
    07.05.1945-29.05.1945 ?
    29.05.1945-31.07.1945 ?
    01.06.1942-06.08.1942 51st Troop Carrier Wing
    06.08.1942-12.10.1942 52nd Troop Carrier Wing
    12.10.1942-03.11.1942 50th Troop Carrier Wing
    03.11.1942-15.02.1943 53rd Troop Carrier Wing
    15.02.1943-07.05.1945 52nd Troop Carrier Wing
    07.05.1945-29.05.1945 Air Transport Command
    29.05.1945-31.07.1945 Caribbean Division, Air Transport Command
    Dislokace:
    Deployed:
    04.07.1942-23.09.1942 Augusta, Daniel Field
    23.09.1942-26.02.1943 ?, Lubbock
    26.02.1943-04.05.1943 Fayetteville, Pope Field
    21.06.1943-06.10.1943 Kairouan, Kairouan Airfield /
    06.10.1943-18.02.1944 Sciacca
    18.02.1944-13.03.1945 Barkston Heath
    13.03.1945-19.05.1945 Abbeville
    29.05.1945-31.07.1945 Valencia, Waller Army Airfield /

    Velitel:
    Commander:
    26.05.1942-DD.09.1942 Bennett, John C. (Captain)
    DD.09.1942-06.03.1943 Moore, Ralph J. (Major)
    06.03.1943-11.03.1943 French, Donald (Major)
    11.03.1943-06.10.1943 Mitchell, Willis W. (Lieutenant Colonel)
    06.10.1943-03.11.1943 Hoyt, Stanley C. (Lieutenant Colonel)
    03.11.1943-25.11.1943 Mitchell, Willis W. (Colonel)
    25.11.1943-11.01.1944 Hoyt, Stanley C. (Lieutenant Colonel)
    11.01.1944-12.04.1945 Mitchell, Willis W. (Colonel)
    12.04.1945-DD.06.1945 Hampton, Edgar W. (Colonel)
    DD.06.1945-31.07.1945 ?, ? ( ? )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:




    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/137048#451192Verze : 0
    MOD
    Avatar

    Citace - vorel :

    Vytvořena jako 61st Transport Group 20.11.1940
    Aktivována 1.12.1940
    Přetvořena na 61st Troop Carrier Group v červenci 1942
    Deaktivována 31.7.1945
    Aktivována 30.9.1946
    Přetvořena na 61st Troop Carrier Group (Medium) v červenci 1948
    Přetvořena na 61st Troop Carrier Group (Heavy) v srpnu 1948


    SQUADRONY
    13th - 1940 - 1942
    14th - 1940 - 1945; 1946
    15th - 1940 - 1945; 1946
    53rd - 1942 - 1945; 1946
    59th - 1942 - 1945


    STATIONS
    Lower Swatara, Olmsted Army Airfield , 1.12.1940
    Augusta, Daniel Field , 9.7.1941
    Fayetteville, Pope Field , 26.5.1942
    Lubbock, Tex, 23.9.1942
    Fayetteville, Pope Field , 26.2. - 4.5.1943
    Lourmel, French Morocco, 15.5.1943
    Kairouan, Kairouan Airfield / , 21.6.1943
    Licata, Licata Airfield / , 1.9.1943
    Sciacca, Sicily,6.10.1943 - 12.2.1944
    Barkston, England, 18.2.1944 - 13.3.1945
    Abbeville, France, 13.3. - 19.5.1945
    Valencia, Waller Army Airfield / , 29.5. - 31.7.1945
    Eschborn AB, Germany, 30.9.1946
    Frankfurt am Main, Rhein-Main Air Base / , 8.2.1947 - 21.7.1950
    Tacoma, McChord AFB , 26.7. - 5.12.1950
    Ashiya, Ashiya Air Base / , 10.12.1950
    Tachikawa, Japan, 26.3. - 18.11.1952
    Moses Lake, Larson Air Force Base , 21.11.1952
    Donaldson AFB, SC, 25.8.1954


    COMMANDERS
    neznámý, 1.12.1940 - 1.2.1941
    Capt John Waugh, 1.2.1941
    1st Lt Thompson F DOW, 1.7.1941
    Maj Lorin B Hillsinger, 11.7.1941
    1st Lt Charles A Inskip, neznámé datum
    1st Lt Allen L Dickey, neznámé datum
    Capt John C Bennett, 26.5.1942
    Lt Col Ralph J Moore, neznámé datum
    Maj Donald French, 6.3.1943
    Col Willis W Mitchell, 11.3.1943
    Col Edgar W Hampton, 12.4.1945 - neznámé datum
    Maj Charles E Pickering, 30.9.1946
    Lt Col Henry J Lawrence, 6.12.1946
    Maj Richard C Brock, 13.1.1947
    Maj Dace T Garrison, 11.4.1947
    Lt Col John C Evers, 21.4.1948
    Col Richard W DaVania, 28.8.1948
    Lt Col Jay D Bogue, srpen 1949
    Col Frank Norwood, 1.10.1949
    Lt Col Hal E Ercanbrack Jr, 14.2.1952
    Col Lionel F Johnson, 29.7.1953
    Lt Col Jerome M Triolo, 7.2.1954
    Col Leland W Johnson, 1954
    Col William G Forwood, 13.12.1954


    CAMPAIGN
    World War II - American Theater
    - Sicily
    - Naples - Foggia
    - Rome - Arne
    - Normandy
    - Northern France
    - Rhineland
    - Central Europe
    Korean War - CCF Intervention
    - 1st UN Counter - offensive
    - CCF Spring Offensive
    - UN Summer-Fall Offensive
    - Second Korean Winter
    - Korea Summer-Fall, 1952


    DECORATIONS
    Distinguished Unit Citations - Sicily, 11.7.1943
    - France, 6.- 7.6.1944
    - Korea, 13.12.1950 - 21.4.1951
    Republic of Korea Presidential Unit Citation, 1.7.1951 - 1952
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/137048#503539Verze : 4
    MOD