61. skupina pro přepravu jednotek, težká [1948-1959]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 29.590,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

61. skupina pro přepravu jednotek, težká [1948-1959]

61st Troop Carrier Group, Heavy

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    61. skupina pro přepravu jednotek, težká 61st Troop Carrier Group, Heavy
    Originální název:
    Original Name:
    61st Troop Carrier Group, Heavy
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.08.1948
    Předchůdce:
    Predecessor:
    61. skupina pro přepravu jednotek, střední 61st Troop Carrier Group, Medium
    Datum zániku:
    Disbanded:
    08.10.1959
    Nástupce:
    Successor:
    61. vojenská transportní skupina 61st Military Airlift Group
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.07.1948-01.01.1951 61. křídlo pro přepravu jednotek, těžké
    05.11.1948-26.11.1948 dočasně podřízena : ?
    26.11.1948-20.01.1949 dočasně podřízena : ?
    20.01.1949-10.07.1949 dočasně podřízena : ?
    21.07.1950-26.07.1950 dočasně podřízena : ?
    26.07.1950-24.08.1950 dočasně podřízena : ?
    24.08.1950-10.12.1950 dočasně podřízena : ?
    10.12.1950-01.01.1951 dočasně podřízena : ?
    01.01.1951-01.10.1951 ?
    01.01.1951-25.01.1951 dočasně podřízena : ?
    25.01.1951-01.10.1951 dočasně podřízena : 315. letecká divize (bojová přepravní)
    01.10.1951-01.07.1957 18. letecká armáda
    01.10.1951-05.11.1951 dočasně podřízena : 315. letecká divize (bojová přepravní)
    05.11.1951-26.03.1952 dočasně podřízena : ?
    26.03.1952-21.11.1952 dočasně podřízena : 374. křídlo pro přepravu jednotek, těžké
    21.11.1952-25.08.1954 dočasně podřízena : 62. křídlo pro přepravu jednotek, těžké
    25.08.1954-01.07.1957 dočasně podřízena : 63. křídlo pro přepravu jednotek, těžké
    01.07.1957-08.10.1959 63. křídlo pro přepravu jednotek, těžké
    01.07.1948-01.01.1951 61st Troop Carrier Wing, Heavy
    05.11.1948-26.11.1948 attached to 1st Airlift Task Force
    26.11.1948-20.01.1949 attached to Airlift Wing [Provisional]
    20.01.1949-10.07.1949 attached to 7497th Airlift Wing
    21.07.1950-26.07.1950 attached to Military Air Transport Service
    26.07.1950-24.08.1950 attached to North Pacific Air Transport Wing, Provisional
    24.08.1950-10.12.1950 attached to 1705th Air Transport Wing
    10.12.1950-01.01.1951 attached to Far East Air Force Combat Cargo Command, Provisional
    01.01.1951-01.10.1951 1705th Air Transport Wing
    01.01.1951-25.01.1951 attached to Far East Air Forces Combat Cargo Command, Provisional
    25.01.1951-01.10.1951 attached to 315th Air Division (Combat Cargo)
    01.10.1951-01.07.1957 Eighteenth Air Force
    01.10.1951-05.11.1951 attached to 315th Air Division (Combat Cargo)
    05.11.1951-26.03.1952 attached to 6122nd Air Base Wing
    26.03.1952-21.11.1952 attached to 374th Troop Carrier Wing, Heavy
    21.11.1952-25.08.1954 attached to 62nd Troop Carrier Wing, Heavy
    25.08.1954-01.07.1957 attached to 63rd Troop Carrier Wing, Heavy
    01.07.1957-08.10.1959 63rd Troop Carrier Wing, Heavy
    Dislokace:
    Deployed:
    15.08.1948-21.07.1950 Frankfurt am Main, Rhein-Main Air Base /
    26.07.1950-05.12.1950 Tacoma, McChord AFB
    26.03.1952-15.11.1952 Tachikawa, Tachikawa Air Base
    21.11.1952-25.08.1954 Moses Lake, Larson Air Force Base
    25.08.1954-08.10.1959 Greenville, Donaldson AFB

    Velitel:
    Commander:
    01.07.1948-19.08.1948 Riva, Daniel F. (Lieutenant Colonel)
    19.08.1948-28.08.1948 Evers, John C. (Lieutenant Colonel)
    28.08.1948-05.08.1949 DaVania, Richard W. (Colonel)
    05.08.1949-25.08.1949 Strickland, Auby C. (Colonel)
    25.08.1949-01.10.1949 Bogue, Jay D. (Lieutenant Colonel)
    01.10.1949-14.02.1952 Norwood, Frank (Colonel)
    14.02.1952-29.07.1953 Ercanbrack, Hal E. Jr (Lieutenant Colonel)
    29.07.1953-07.02.1954 Johnson, Lionel F. (Colonel)
    07.02.1954-01.11.1954 Triolo, Jerome M. (Lieutenant Colonel)
    01.11.1954-13.12.1954 Johnson, Leland W. (Colonel)
    13.12.1954-DD.12.1958 Forwood, William G. (Colonel)
    DD.12.1958-DD.07.1959 Hall, Conway S. (Lieutenant Colonel)
    DD.07.1959-08.10.1959 Strickler, Marshall H. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:




    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/137051#451195Verze : 0
    MOD