62. skupina pro přepravu jednotek [1942-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.400,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

62. skupina pro přepravu jednotek [1942-1945]

62nd Troop Carrier Group

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    62. skupina pro přepravu jednotek 62nd Troop Carrier Group
    Originální název:
    Original Name:
    62nd Troop Carrier Group
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    04.07.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    62. transportní skupina 62nd Transport Group
    Datum zániku:
    Disbanded:
    14.11.1945
    Nástupce:
    Successor:
    62. skupina pro přepravu jednotek 62nd Troop Carrier Group
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.06.1942-04.06.1945 51. křídlo pro přepravu jednotek
    04.06.1945-14.11.1945 ?
    01.06.1942-04.06.1945 51st Troop Carrier Wing
    04.06.1945-14.11.1945 Mediterranean Air Transport Service
    Dislokace:
    Deployed:
    01.07.1942-14.08.1942 Florence, ?
    25.09.1942-15.11.1942 Keevil, US Army Air Force Station 471
    15.11.1942-24.12.1942 Tafraoui, Tafraoui Air Base /
    24.12.1942-16.05.1943 El Ghomri, Nouvion Airfield /
    16.05.1943-DD.07.1943 Mostaghanem, Matemore Airfield /
    DD.07.1943-06.09.1943 Tunisia
    06.09.1943-DD.02.1944 Gela, Gela Airfield /
    DD.02.1944-20.03.1944 Brindisi, Brindisi-Casale Air Base of Oracio Pierozzi /
    20.03.1944-08.05.1944 Gela, Gela Airfield /
    08.05.1944-30.06.1944 Corvinia, Guado Airfield /
    30.06.1944-30.09.1944 Galera Airfield
    30.09.1944-08.01.1945 Malignano, Malignano Airfield /
    08.01.1945-25.05.1945 Tarquinia, Tarquinia Airfield /
    25.05.1945-17.09.1945 Rosignano Marittimo, Rosignano Airfield /
    17.09.1945-14.11.1945 Naples, ? /

    Velitel:
    Commander:
    04.07.1942-27.03.1943 Davis, Samuel J. (Colonel)
    27.03.1943-15.05.1944 Hurren, Aubrey S. (Lieutenant Colonel)
    15.05.1944-13.12.1944 Edris, Gordon L. (Colonel)
    13.12.1944-23.02.1945 Massengale, William M. Jr (Lieutenant Colonel)
    23.02.1945-27.05.1945 Edris, Gordon L. (Colonel)
    27.05.1945-03.06.1945 Jones, Paul A. (Colonel)
    03.06.1945-20.07.1945 Whearty, Riley B. (Lieutenant Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:




    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/137057#451201Verze : 0
    MOD
    Avatar

    Citace - vorel :

    Vytvořena jako 62nd Transport Group 20.11.1940
    Aktivována 11.12.1940
    Přetvořena na 62nd Troop Carrier Group v červenci 1942
    Deaktivována 14.11.1945
    Aktivována 7.9.1946
    Přetvořena na 62nd Troop Carrier Group (Medium) v červnu 1948
    Přetvořena na 62nd Troop Carrier Group (Heavy) v říjnu 1949


    SQUADRONY
    4th - 1940 - 1945; 1946
    7th - 1940 - 1945; 1946
    8th - 1940 - 1945; 1946
    51st - 1942 - 1945

    STATIONS
    North Highlands, McClellan Field , 11.12.1940
    Battle Creek, Kellogg Field , 30.5.1942



    Austin, Bergstrom Field , 7.9.1946
    McChord Field, Wash, srpen 1947
    San Antonio, Kelly Air Force Base , 9.5.1950
    McChord AFB, Wash, 27.7.1950
    Moses Lake, Larson Air Force Base , 9.5.1952


    COMMANDERS
    Lt Col Bernard J Tooher, 11.12.1940
    Maj Donald E Shugart, neznámé datum
    Col Samuel J Davis, 1.7.1942


    Lt Col Oliver K Halderson, 20.7.1945 - neznámé datum
    Col Donald J French, 7.9.1946
    Col Adriel N Williams, 1.3.1948
    Col George S Brown, červenec 1950
    Col Richard Jones, srpen 1951


    CAMPAIGNS
    Air Combat, EAME Theater
    Tunisia
    Sicily
    Naples - Foggia
    Rome - Arno
    Southern France
    North Apennines
    Po Valley

    DECORATIONS
    Air Force Outstanding Unit Award - 19.4. - 5.5.1954


    Používaný letoun
    C-47
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/137057#503542Verze : 3
    MOD