68. pozorovací skupina [1941-1943]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

68. pozorovací skupina [1941-1943]

68th Observation Group

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    68. pozorovací skupina 68th Observation Group
    Originální název:
    Original Name:
    68th Observation Group
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    21.08.1941
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    DD.05.1943
    Nástupce:
    Successor:
    68. průzkumná skupina 68th Reconnaissance Group
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.09.1941-17.03.1942 3. velitelství letecké podpory
    17.03.1942-19.05.1942 3. letecká armáda
    19.05.1942-23.06.1942 3. velitelství letecké podpory pozemních sil
    18.06.1942-22.06.1942 dočasně podřízena : 8. velitelství letecké podpory pozemních sil
    23.06.1942-04.06.1942 8. velitelství letecké podpory pozemních sil
    04.06.1942-21.08.1942 3. velitelství letecké podpory pozemních sil
    21.08.1942-24.08.1942 3. letecká armáda
    24.08.1942-DD.09.1942 3. velitelství letecké podpory pozemních sil
    DD.09.1942-18.10.1942 3. velitelství letecké podpory
    18.10.1942-18.06.1943 12. velitelství letecké podpory
    31.10.1942-18.06.1943 dočasně podřízena : 5. bombardovací křídlo
    DD.03.1943-18.10.1943 ?
    DD.03.1943-DD.05.1943 dočasně podřízena : 5. bombardovací křídlo
    01.09.1941-17.03.1942 III Air Support Command
    17.03.1942-19.05.1942 3 Air Force
    19.05.1942-23.06.1942 III Ground Air Support Command
    18.06.1942-22.06.1942 attached to VIII Ground Air Support Command
    23.06.1942-04.06.1942 VIII Ground Air Support Command
    04.06.1942-21.08.1942 III Ground Air Support Command
    21.08.1942-24.08.1942 3 Air Force
    24.08.1942-DD.09.1942 III Ground Air Support Command
    DD.09.1942-18.10.1942 III Air Support Command
    18.10.1942-18.06.1943 XII Air Support Command
    31.10.1942-18.06.1943 attached to 5th Bombardment Wing
    DD.03.1943-18.10.1943 XII Training Command
    DD.03.1943-DD.05.1943 attached to 5th Bombardment Wing
    Dislokace:
    Deployed:
    01.09.1941-17.12.1941 Brownwood, Brownwood Army Airfield
    17.12.1941-08.02.1942 New Orleans, New Orleans Army Airbase
    08.02.1942-09.07.1942 Augusta, Daniel Army Airfield
    09.07.1942-17.08.1942 Winston-Salem, Smith Reynolds Airport
    17.08.1942-18.10.1942 Charlotte, Morris Field Air Base
    DD.11.1942-24.03.1943 Oujda, Oujda Airfield /
    24.03.1943-DD.05.1943 Nouasseur, Berrechid Airfield /

    Velitel:
    Commander:
    15.12.1941-30.06.1942 McNeil, Guy L. (Lieutenant Colonel)
    30.06.1942-13.03.1943 Fordyce, John R. (Major)
    13.03.1943-DD.05.1943 Woltz, Eugene C. (Lieutenant Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:




    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/137115#451259Verze : 3
    MOD