451. bombardovací skupina, těžká [1943-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.400,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

451. bombardovací skupina, těžká [1943-1945]

451st Bombardment Group, Heavy

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    451. bombardovací skupina, těžká 451st Bombardment Group, Heavy
    Originální název:
    Original Name:
    451st Bombardment Group, Heavy
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    10.05.1943
    Předchůdce:
    Predecessor:
    451. bombardovací skupina (těžká) 451st Bombardment Group (Heavy)
    Datum zániku:
    Disbanded:
    26.09.1945
    Nástupce:
    Successor:
    451. strategické raketové křídlo (střel Titan) 451st Strategic Missile Wing (ICBM-Titan)
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    10.05.1943-06.10.1943 2. velitelství bombardovacího letectva
    06.10.1943-11.12.1943 2. letecká armáda
    11.12.1943-07.04.1944 47. bombardovací křídlo (střední)
    07.04.1944-DD.06.1945 49. bombardovací křídlo (těžké)
    DD.06.1945-26.09.1945 ?
    10.05.1943-06.10.1943 II Bomber Command
    06.10.1943-11.12.1943 Second Air Force
    11.12.1943-07.04.1944 47th Bombardment Wing (Medium)
    07.04.1944-DD.06.1945 49th Bombardment Wing (Heavy)
    DD.06.1945-26.09.1945 Air Transport Command
    Dislokace:
    Deployed:
    10.05.1943-03.06.1943 Tucson, Davis-Monthan Field
    03.06.1943-22.07.1943 Halls, Dyersburg Army Air Base
    22.07.1943-11.09.1943 Wendover, Wendover Field
    11.09.1943-28.11.1943 Fairmont, Fairmont Army Airfield
    28.11.1943-02.12.1943 Newport News, Camp Patrick Henry
    DD.12.1943-03.01.1944 Telerghma, Telergma Airfield /
    03.01.1944-05.03.1944 Gioia del Colle, Gioia del Colle /
    05.03.1944-06.04.1944 San Pancrazio Salentino, San Pancrazio Airfield /
    06.04.1944-03.06.1945 Castellucio del Sauri, Letiště Castellucio /
    18.06.1945-26.09.1945 Bangor, Dow Army Airfield

    Velitel:
    Commander:
    DD.05.1943-DD.06.1943 Jones, Donald T. (Major)
    DD.06.1943-15.06.1943 Beane, James B. (Captain)
    15.06.1943-20.06.1943 Blackmon, Linnon R. (Captain)
    20.06.1943-19.09.1944 Eaton, Robert E. L. (Colonel)
    19.09.1944-DD.12.1944 Knapp, James B. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:




    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/137871#452015Verze : 0
    MOD