2. pěší divize [1942- ]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
Vánoční srazy 9.12.2017 Praha a Karviná | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

2. pěší divize [1942- ]

2nd Infantry Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    2. pěší divize 2nd Infantry Division
    Originální název:
    Original Name:
    2nd Infantry Division
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.08.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    2. divize 2nd Division
    Datum zániku:
    Disbanded:
    DD.MM.RRRR
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 8. armáda
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 8th Army
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Uijeongbu, Camp Red Cloud

    Velitel:
    Commander:
    01.08.1942-DD.06.1945 Robertson, Walter (Major General)
    DD.06.1945-DD.09.1945 Harrison, William K. (Brigadier General)
    DD.09.1945-DD.06.1946 Almond, Edward M. (Major General)
    DD.06.1946-24.05.1948 Kendall, Paul W. (Major General)
    30.06.1948-DD.04.1950 Collins, Harry J. (Major General)
    DD.04.1950-DD.12.1950 Keiser, Laurence B. (Major General)
    DD.12.1950-DD.01.1951 McClure, Robert B. (Major General)
    DD.01.1951-DD.08.1951 Ruffner, Clark L. (Major General)
    DD.08.1951-DD.09.1951 Deshazo, Thomas E. (Brigadier General)
    DD.09.1951-DD.05.1952 Young, Robert N. (Major General)
    DD.05.1952-DD.05.1953 Fry, James C. (Major General)
    DD.05.1953-DD.03.1954 Barriger, William L. (Major General)
    DD.03.1954-DD.08.1954 Seitz, John F. R. (Major General)
    DD.08.1954-DD.09.1954 Howze, Robert L. Jr. (Major General)
    DD.09.1954-DD.08.1955 Timberman, Thomas S. (Major General)
    DD.08.1955-DD.08.1956 Freeman, Paul L. Jr. (Major General)
    DD.08.1956-DD.02.1957 Collins, James F. (Major General)
    DD.02.1957-DD.02.1957 Ruggles, John F. (Brigadier General)
    DD.02.1957-DD.06.1958 Mudgett, Gilman C. (Major General)
    DD.06.1958-DD.07.1958 Perry, Miller O. (Brigadier General)
    DD.07.1958-DD.02.1960 Wienecke, Robert H. (Major General)
    DD.02.1960-DD.02.1960 Perry, Miller O. (Brigadier General)
    DD.02.1960-DD.03.1960 Hardick, William L. (Brigadier General)
    DD.03.1960-DD.06.1961 Gibb, Frederick W. (Major General)
    DD.06.1961-DD.07.1961 Hardick, William L. (Brigadier General)
    DD.07.1961-DD.08.1961 White, Charles H. (Brigadier General)
    DD.08.1961-DD.08.1961 Reynolds, Royal (Brigadier General)
    DD.08.1961-DD.09.1962 Chase, Charles H. (Major General)
    DD.09.1962-DD.09.1964 Billingslea, Charles (Major General)
    DD.09.1964-DD.07.1965 Chiles, John H. (Major General)
    DD.07.1965-DD.08.1965 Exton, Hugh M. (Major General)
    DD.08.1965-DD.08.1965 Williams, Robert R. (Brigadier General)
    DD.08.1965-DD.07.1966 Chiles, John H. (Major General)
    DD.07.1966-DD.05.1967 Pickett, GeorgeB. Jr. (Major General)
    DD.05.1967-DD.06.1968 Izenour, Frank C. (Major General)
    DD.06.1968-DD.09.1969 Cagwin, Leland G. (Major General)
    DD.09.1969-DD.10.1970 Matheson, Salve H. (Major General)
    DD.10.1970-DD.10.1971 Woodward, G. H. (Major General)
    DD.10.1971-DD.05.1973 Smith, Jeffrey G. (Major General)
    DD.05.1973-DD.05.1975 Emerson, Henry E. (Major General)
    DD.05.1975-DD.06.1976 Thurman, J. R. (Major General)
    DD.06.1976-DD.01.1978 Brady, Morris J. (Major General)
    DD.01.1978-DD.06.1979 Grange, David E. Jr. (Major General)
    DD.06.1979-DD.06.1981 Kingston, Robert C. (Major General)
    DD.06.1981-DD.11.1982 Johnson, James H. (Major General)
    DD.11.1982-DD.12.1982 Brown, Lee D. (Brigadier General)
    DD.12.1982-DD.12.1982 Williams, Harison H. (Brigadier General)
    DD.12.1982-DD.07.1983 Johnson, James H. (Major General)
    DD.07.1983-DD.08.1985 Doctor, Henry (Major General)
    DD.08.1985-DD.12.1986 Luck, Gary E. (Major General)
    DD.12.1986-DD.06.1988 Farris, Jack B. (Major General)
    DD.06.1988-DD.11.1989 Woodall, Jack D. (Major General)
    DD.11.1989-DD.06.1991 Marsh, Caryl G. (Major General)
    DD.06.1991-DD.05.1993 Scott, James T. (Major General)
    DD.05.1993-DD.03.1995 Abrams, John N. (Major General)
    DD.03.1995-DD.05.1997 Franks, Tommy R. (Major General)
    DD.05.1997-DD.09.1998 Sherfield, Michael B. (Major General)
    DD.09.1998-DD.09.2000 Dees, Robert F. (Major General)
    DD.09.2000-DD.07.2002 Honoré, Russel L. (Major General)
    DD.07.2002-DD.09.2004 Wood, John R. (Major General)
    DD.09.2004-04.05.2006 Higgins, George A. (Major General)
    04.05.2006-DD.11.2007 Coggin, James A. (Major General)
    DD.11.2007-DD.10.2009 Morgan, John W. III (Major General)
    DD.10.2009-DD.09.2011 Tucker, Michael S. (Major General)
    DD.09.2011-24.06.2013 Cardon, Edward C. (Major General)
    24.06.2013-24.04.2015 Vandal, Thomas S. (Major General)
    24.04.2015-DD.MM.RRRR Martin, Theodore D. (Major General)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    DD.MM.2014-DD.MM.RRRR 210. polní dělostřelecká brigáda
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 2. bojová letecká brigáda
    DD.MM.2014-DD.MM.RRRR 210th Field Artillery Brigade
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 2nd Combat Aviation Brigade
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Indianhead
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Indianhead
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Clay, Steven E.: U.S. Army Order of Battle 1919-1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations, Combat Studies Institute Press, US Army Combined Arms Center, Fort Leavenworth, KS, 2010
    Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions and Separate Brigades, Center of Military History (U.S. Army), 1999
    http://www.2id.korea.army.mil/
    www.globalsecurity.org
    http://www.2ida.org/
    en.wikipedia.org
    en.wikipedia.org
    www.lonesentry.com

    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/138#459473Verze : 39
    MOD
    Avatar
    Emblém:
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/138#1208Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Commanding General
    1943.10.19 Maj.gen.Walter M.Robertson
    1943.11.22 Brig.Gen.Thomas L.Martin
    1943.12.03 Maj.Gen.Walter M.Robertson
    Assistant Division Commander
    1943.10.19 Brig.Gen.Thomas L.Martin
    1944.07.04 Col.James A.Van Fleet
    1944.08.01 Brig.Gen.James A.Van Fleet
    1944.09.05 Col.John H.Stokes Jr. ( zastupující )
    1945.03.21 Brig.Gen.John H.Stokes Jr.
    Artillery Commander
    1943.10.19 Brig.Gen.George P.Hays
    1944.11.12 Col.Richard Sears
    1944.11.14 Brig.Gen.Jonh H.Hinds
    Chief of Staff
    1943.10.19 Col.Jonh H.Stokes Jr.
    1944.10.15 Col.Ralph W.Zwicker ( zastupující )
    1944.11.18 Col.Ralph W.Zwicker
    Assistant Chief of Staff G-1 ( Personnel )
    1943.10.19 Lt.Col.Reuben N.Hansen
    1944.04.05 Maj.Arthur M.Sherwood III
    1944.07.21 Lt.Col.Arthur M.Sherwood III
    Assistant Chief of Staff G-2 ( Intelligence )
    1943.10.19 Lt.Col.Donald P.Christensen
    Assistant Chief of Staff G-3 ( Operations & Training )
    1943.10.19 Lt.Col.Jay B.Loveless
    1943.12.04 Lt.Col.John H.Chiles
    1944.12.13 Maj.Daniel Webster
    1945.01.26 Lt.Col.Daniel Webster
    Assistant Chief of Staff G-4 ( Supply & Evacuation )
    1943.10.19 Lt.Col.Homer S.Reese
    Assistant Chief of Staff G-5 ( Civil Affairs )
    1944.05.31 Lt.Col.Ellis O.Keller
    Adjutant General
    1943.10.19 Lt.Col.Morris Braveman


    Vznik: 18 listopadu 1917
    Příchod ETO: 19 října 1943
    Přesun na kontinent: 8 června 1944 ( D+2 )
    Vstup do boje
    ....první jednotky: 7 června 1944
    ....celá divize: 12 června 1944
    Počet dní v boji: 303


    Ztráty
    Mrtví: 2 999
    Zranění: 10 924
    Nezvěstní: 109
    Zajatí: 1 034
    Bojové ztráty: 15 066
    Nebojové ztráty: 10 818
    Celkové ztráty: 25 884


    Kampaně
    Normandy
    Northern France
    ardennes
    Rhineland
    Centar Europe


    Vyznamenání
    Distinguished Service Cross: 34
    Legion of Merit: 25
    Silver Star: 637
    Soldiers Medal: 14
    Bronze Star: 5 484
    Air Medal: 82


    Počet válečných zajatců........51 055


    9th Infantry Regiment
    1943.10.19 Col.Chester J.Hirschfelder
    1945.01.10 Col.P.D.Ginder
    23d Infantry Regiment
    1943.10.19 Col.Hurley E.Fuller
    1944.07.11 Lt.Col.Jay B.Loveless
    1944.09.13 Col.Jay B.Loveless
    38th Infantry Regiment
    1943.10.19 Col.Walter A.Elliot
    1944.07.05 Col.Ralph W.Zwicker
    1944.11.18 Lt.Col.Francis H.Boos
    1944.11.28 Col.Francis H.Boos


    2d Division Artillery
    15th Field Artillery Battalion ( 105 mm Howitzer )
    37th Field Artillery Battalion ( 105 mm Howitzer )
    38th Field Artillery Battalion ( 105 mm Howitzer )
    12th Field Artillery Battalion ( 155 mm Howitzer )


    2d Reconnaissance Troop ( Mechanized )
    2d Engineer Combat Battalion
    2d Medical Battalion


    Special Troops
    702d Ordnance Light Maintenance Company
    2d Quartermaster Company
    2d Signal Company
    Military Police Platoon
    Headquarters Company
    Band
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/138#72829Verze : 0
    Avatar
    Jednotky 2nd Infantry Division u jiných divizí


    Cavalry


    2nd Reconnaissance Troop
    1944.12.11-1944.12.13 99th Infantry Division


    Engineer


    2nd Enginner Combat Battalion
    1945.01.14-1945.01.24 1st Infantry Division


    Field Artillery


    38th Field Artillery Battalion
    1945.04.02-1945.04.05 9th Armored Division


    Infantry


    38th Combat Team
    1944.08.21-1944.08.30 VIII Corps
    ..38th Field Artillery Battalion
    ..2nd Enginner Combat Battalion ( Company "C" )
    38th Infantry Regiemnt ( 2nd Battalion )
    1944.09.27-1944.11.13 Com.Z
    23nd Infantry Regiment ( 1st & 3rd Battalion )
    1944.12.16-1944.12.18 99th Infantry Division
    23nd Combat Team
    1945.01.13-1945.01.24
    ..37th Fielad Artillery Battalion
    23rd Infantry Regiment ( 2nd Battalion )
    1945.02.12 9th Infantry Division
    38th Combat Team
    1945.03.08 78th Infantry Division
    ..38th Field Artillery Battalion
    ..2nd Enginner Combat Battalion ( Company "C" )
    38th Combat Team
    1945.03.25-1945.04.05 9th Armored Division
    ..2nd Enginner Combat Battalion ( Company "C" )
    23rd Infantry Regiment ( 1st Battalion )
    1945.04.02-1945.04.05 9th Armored Division
    38th Infantry Regiment ( 3rd Battalion )
    1945.04.09.-1945.04.21 9th Armored Division



    Zařazení 2nd Infantry Division do větších organizačních celků


    Datum.................sbor....................armáda.....................skupina armád
    25 září 1943............V.......................--------......................---------------
    24 prosince 1943....XV......................První........................ETO USA
    2 ledna 1944..........XV......................První........................---------------
    14 dubna 1944.........V......................První........................---------------
    1 srpna 1944............V......................První........................12th
    17 srpna 1944.........XIX....................První.........................12th
    18 srpna 1944........VIII.....................První.........................12th
    5 září 1944.............VIII....................Devátá.......................12th
    22 října 1944..........VIII....................První..........................12th
    11 prosince 1944......V.......................První..........................12th
    20 prosince 1944......V.......................První.......................12th...21st(Br)
    18 ledna 1945..........V.......................První............................12th
    28 dubna 1945.........VII.....................První............................12th
    1 května 1945..........V.......................První............................12th
    6 května 1945.........--.......................Třetí.............................12th
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/138#134369Verze : 0
    Avatar
    Města kde sídlilo veliteství 2nd Infantry Division


    Datum........................město...................region.........................země
    20 října 1943..............Armagh.................Armagh...............Severní Irsko
    19 dubna 1944............Tenby...................Pembrokeshire............Wales
    15 května 1944...........St.Donats Castle....Glamorgnshire.............Wales
    7 června 1944.............St.Laurent-sur-Mer..Calvados..................Francie
    9 června 1944.............Formigny................Calvados..................Francie
    10 června 1944...........Le Molay.................Calvados..................Francie
    15 června 1944...........Cerisy-la-Foret........Manche.....................Francie
    29 června 1944...........St.Jean-des-Baisants..Manche...................Francie
    2 srpna 1944...............Lavenie...................Calvados..................Francie
    5 srpna 1944...............La Rairies................Calvados..................Francie
    10 srpna 1944.............Coutances...............Calvados..................Francie
    13 srpna 1944.............Maisoncelles-la-Jourdan..Calvados............Francie
    19 srpna 1944.............Ploudaniel.................Finistere..................Francie
    22 srpna 1944.............Kersaint Plebennec....Finistere..................Francie
    30 září 1944................St.Vith......................Liege.......................Belgie
    12 prosince 1944.........Wirzfeld....................Liege.......................Belgie
    18 prosince 1944..........Camp Elsenborn.......Liege.......................Belgie
    5 února 1945................Wahlerscheid...........Rhineland..............Německo
    21 února 1945..............Erkensruhr...............Rhineland..............Německo
    5 března 1945..............Kloster mariawald.....Rhineland..............Německo
    6 března 1945..............Vlatten.....................Rhineland..............Německo
    7 března 1945..............Mechernich...............Rhineland..............Německo
    8 března 1945..............Munstereifel..............Rhineland..............Německo
    9 března 1945..............Bruck.......................Rhineland..............Německo
    10 března 1945............Ban Neuenahr...........Rhineland..............Německo
    21 března 1945............Honningen................Hessen-Nassau.......Německo
    25 března 1945............Nieder Bieder...........Hessen-Nassau.......Německo
    27 března 1945............Hohr-Grenzhausen....Hessen-Nassau.......Německo
    29 března 1945............Hadermar.................Hessen-Nassau......Německo
    30 března 1945............Homberg..................Hessen-Nasau........Německo
    1 dubna 1945...............Sachsenhausen.........Hessen-Nassau......Německo
    5 dubna 1945...............Oberlistingen.............Hessen-Nasau.......Německo
    6 dubna 1945...............Grebenstein..............Hessen-Nassau......Německo
    7 dubna 1945...............Veckerhagen............Hessen-Nassau......Německo
    8 dubna 1945................Dransfeld.................Westphalia...........Německo
    9 dubna 1945................Wollmarshausen.......Westphalia............Německo
    11 dubna 1945...............Ober Gebra..............Saxony...............Německo
    12 dubna 1945...............Bad Frankenhausen...Saxony...............Německo
    13 dubna 1945..............Barnstadt...................Saxony..............Německo
    17 dubna 1945..............Schladebach.............. Saxony..............Německo
    19 dubna 1945..............Markranstadt..............Saxony...............Německo
    21 dubna 1945..............Bad Lausick...............Saxony...............Německo
    2 května 1945...............Ober Viechtach...........Bavaria..............Německo
    4 května 1945...............Rotz...........................Bavaria..............Německo
    5 května 1945...............Klenec........................Čechy......Československo
    6 května 1945...............Horšovský Týn............Čechy......Československo
    7 května 1945...............Plzeň..........................Čechy......Československo
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/138#134374Verze : 0
    Avatar
    Jednotky připojené k 2nd Infantry Division


    Antiaircraft Artillery


    462nd AAA AW Battalion ( mobile )
    1944.06.17-1944.08.17
    116th AAA Gun Battalion ( mobile )
    1944.06.30-1944.08.04
    462nd AAA AW Battalion ( mobile )
    1944.10.03-1945.05.08
    18th AAA Group ( HQ )
    1944.12.20-1944.12.21


    Armored


    747th Tank Battalion ( Company "B" )
    1944.06.08-1944.06.15
    747th Tank Battalion ( Company "D" )
    1944.06.11-1944.06.15
    741st Tank Battalion
    1944.06.15-1944.08.17
    759th Tank Battalion
    1944.06.18-1944.06.28
    3rd Armored Group ( HQ )
    1944.07.17-1944.07.29
    744th Tank Battalion
    1944.07.18-1944.07.29
    759th Tank Battalion
    1944.07.27-1944.08.05
    709th Tank Battalion
    1944.08.22-1944.09.21
    741st Tank Battalion
    1944.10.08-1945.05.08


    Cavalry


    102nd Cavalry Reconnaissance Squadron ( -Troop "C" )
    1944.06.11-1944.07.29
    102nd Cavalry Reconnaissance Squadron ( Troop "C" )
    1944.06.14-1944.07.29
    102nd Cavalry Group
    1944.07.16-1944.07.29
    ..38th Cavalry Reconnaissance Squadron ( -Troop "B" )
    102nd Cavalry Group
    1944.08.02-1944.08.05
    ..102nd Cavalry Reconnaissance Squadron
    ..38th Cavalry Reconnaissance Squadron
    102nd Cavalry Group
    1944.08.09-1944.08.14
    ..102nd Cavalry Reconnaissance Squadron ( -Troop "A" )
    102nd Cavalry Reconnaissance Squadron ( Troop "A" )
    1944.08.09-1944.08.15
    38th Cavalry Reconnaissance Squadron
    1944.08.09-1944.08.15
    18th Cavalry Reconnaissance Squadron
    1944.10.22-1944.12.11
    89th Cavalry Reconnaissance Squadron ( Troop "D" ) 9th Armored Division
    1944.10.28-1944.11.08
    99th Reconnaissance Troop 99th Infantry Division
    1944.12.13-1944.12.22
    102nd Cavalry Reconnaissance Squadron ( Troop "A" )
    1945.03.09-1944.03.13
    102nd Cavalry Reconnaissance Squadron ( - Troop "A" )
    1945.03.10-1945.03.13


    Chemical


    81st Chemical Mortar Battalion
    ..Company "C"
    1944.06.11-1944.08.01
    ..Company "A"
    1944.06.11-1944.08.05
    ..Company "B"
    1944.07.05-1944.08.05
    ..Company "D"
    1944.08.01-1944.08.05
    ..Company "B"
    1944.08.09-1944.08.16
    ..Company "C"
    1944.08.09-1944.08.16
    86th Chemical Mortar Battalion
    ..Company "C"
    1944.08.22-1944..09.19
    1944.12.12-1945.01.13
    ..Company "D"
    1945.01.27-1945.02.16
    ..Company "B"
    1945.03.01-1945.03.14
    ..Company "C"
    1945.03.01-1945.04.28


    Engineer


    1340th Engineer Combat Battalion
    1944.06.13-1944.06.14
    112th Engineer Combat Battalion
    1944.06.08-1944.06.13
    454th Engineer Combat Battalion
    1944.07.17-1944.07.28
    9th Armored Engineer Battalion ( Company "B" 2platoons ) 9th Armored Division
    1944.10.29-1944.11.04
    103rd Engineer Combat Battalion ( Company "B" 1platoon ) 28th Infantry Division
    1945.03.08-1945.03.10
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/138#134494Verze : 0
    Avatar
    Field Artillery


    953rd Field Artillery Battalion ( 155 mm Howitzer )
    1944.06.13-1944.07.05
    62nd Armored Field Artillery Battalion
    1944.07.08-1944.07.13
    65th Armored Field Artillery Battalion
    1944.07.08-1944.07.13
    953rd Field Artillery Battalion ( 155 mm Howitzer )
    1944.07.29-1944.08.05
    196th Field Artillery Battalion ( 105 mm Howitzer )
    1944.07.30-1944.08.04
    76th Field Artillery Battalion ( 105 mm Howitzer )
    1944.08.15-1944.08.17
    687th Field Artillery Battalion ( 105 mm Howitzer )
    1944.08.21-1944.09.11
    275th Armored Field Artillery Battalion
    1944.10.23-1944.12.11
    16th Armored Filed Artillery Battalion 9th Armored Division
    1944.12.12-1944.12.16
    18th Field Artillery Battalion ( 105 mm Howitzer )
    1944.12.12-1944.12.18
    196th Field Artillery Battalion ( 105 mm Howitzer )
    1944.12.12-1944.12.18
    987th Field Artillery Battalion ( 155 mm Gun )
    ..Battery "C"
    1944.12.12-1944.12.19
    ..Battery "A"
    1944.12.16-1944.12.19
    ..1 battery
    1945.01.27-1945.02.04
    76th Field Artillery Battalion ( 25 pounders )
    1945.01.27-1945.02.12
    187th Field Artillery Group
    1945.02.04-1945.02.23
    ..187th Field Artillery Battalion ( 155 mm Howitzer )
    ..956rd Field Artillery Battalion ( 155 mm Howitzer )
    285th Field Artillery Observation Battalion Battery "A"
    1945.02.04-1945.02.23
    196th Field Artillery Battalion ( 105 mm Howitzer )
    1945.02.08-1945.02.18
    34th Field Artillery Battalion ( 155 mm Howitzer ) 9th Infantry Division
    1945.02.08-1944.02.18
    26th Field Artillery Battalion ( 105 mm Howitzer ) 9th Infantry Division
    1945.02.08-1945.02.12
    1945.02.17-1945.02.22
    76th Field Artillery Battalion ( 105 mm Howitzer )
    1945.02.23-1945.03.09
    955th Field Artillery Battalion ( 155 mm Howitzer )
    1945.02.23-1945.03.13
    62nd Armored Field Artillery Battalion
    1945.03.09-1945.03.14
    187th Field Artillery Battalion ( 155 mm Howitzer )
    1945.03.28-1945.04.28
    987th Field Artillery Battalion 1 battery ( 155 mm Gun )
    1945.04.23-1945.04.28
    190th Field Artillery Battalion ( 155 mm Gun )
    1945.04.23-1945.04.28
    953rd Field Artillery Battalion Battery "A" ( 155 mm Howitzer )
    1945.04.23-1945.04.28
    17th Field Artillery Observation Battalion
    1945.04.23-1945.04.28
    187th Field Artillery Group
    1945.04.23-1945.04.28


    Infantry


    5th Ranger Infantry Battalion Company "A" , "C" , "E"
    1944.08.2-1944.09.04
    27th Armored Infantry Battalion 9th Armored Division
    1944.10.26-1944.11.08
    99th Infantry Division
    1944.12.18-1945.01.07
    39th Combat Team 9th Infantry Division
    1945.02.08-1945.02.12
    1945.02.18-1945.02.22
    ..26th Field Artillery Battalion ( 105 mm Howitzer )
    ..15th Engineer Combat Battalion Company "A" 1 platoon )
    ..746th Tank Battalion Company "C" + 2 platoons
    ..899th Tank Destroyer Battalion Company "A"
    ..367th AAA AW Battalion Battery "A"
    271th Combat Team 69th Infantry Division
    1945.04.18-1945.04.19
    ..879th Field Artillery Battalion ( 105 mm Howitzer )
    ..269th Engineer Combat Battalion Company "A" 1 platoon
    ..777th Tank Battalion Company "A"
    ..661st Tank Destroyer Battalion Company "A" 1 platoon


    Tank Destroyer


    635th Tank Destroyer Battalion Company "A"
    1944.06.08-1944.06.17
    803rd Tank Destroyer Battalion
    1944.06.13-1944.06-15
    612th Tank Destroyer Battalion
    1944.06.14-1945.05.09
    893rd Tank Destroyer Battalion
    1944.07.17-1944.08.05
    893rd Tank Destoryer Battalion - Company "B"
    1944.08.13-1944.08.17
    705th Tank Destroyer Battalion Company "B"
    1944.08.23-1944.09.19
    629th Tank Destroyer Battalion
    1944.10.30-1944.12.02
    644th Tank Destroyer Battalion
    1944.12.12-1945.01.27
    801st Tank Destroyer Battalion Company "B"
    1945.01.05-1945.02.03
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/138#148768Verze : 0
    Avatar
    Údaje k 22. srpnu 2006.


    Stav: Více jak 7,000 vojáků
    Domovská základna: Jižní Korea and Fort Lewis, Washington
    Popis: Brigáda plus 1. Prapor (mechanizovaný), 9. Pěší pluk, 1. Prapor (vzdušný útok), 503. Pěší pluk, 1. Prapor (vzdušný útok), 506. Pěší pluk, Oddíl s dlouhým dostřelem, 2. Prapor, 17. Polní dělostřelecký pluk, 2. Pomocný útočný prapor, 44. Technický prapor, a štáb B, 5. Prapor a 5. Protiletadlový pluk.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/138#172816Verze : 0
    Avatar
    zdroj:
    https://www.army.mil/media/269623/


    26.10.2012 vojenské cvičenie spolu s Korejskou armádou, Pocheon, Korea

    Rota A, 2-23 pechota, 2. peśia divízia počas cvićenia Talisman Saber, Shoalwater Bay, Australia
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/138#554101Verze : 1
    MOD
    Avatar
    Druhá pěší divize dnes
    Bojovníci z Druhé pěší divize jsou rozmístěni v Západokorejské oblasti na slavné 38 rovnoběžce. Úkol divize je stejný jako už přes půl století: zabránit Severokorejské agresi. Přesně jak jim přikazuje heslo Druhé pěší divize „SECOND TO NONE.“ Druhá pěší ale neoperuje jen v Koreji, příslušníci 9. regimentu se přesunuli do Iráku, kde chrání bezpečnost místního obyvatelstva a vymáhají dodržování mírových smluv.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/138#331106Verze : 0