20. taktické stíhací křídlo [1958-1991]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 29.590,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

20. taktické stíhací křídlo [1958-1991]

20th Tactical Fighter Wing

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    20. taktické stíhací křídlo 20th Tactical Fighter Wing
    Originální název:
    Original Name:
    20th Tactical Fighter Wing
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    08.07.1958
    Předchůdce:
    Predecessor:
    20. stíhací bombardovací křídlo 20th Fighter-Bomber Wing
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.10.1991
    Nástupce:
    Successor:
    20. stíhací křídlo 20th Fighter Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    08.07.1958-01.07.1961 3. letecká armáda
    01.07.1961-01.09.1963 ?
    01.09.1963-01.10.1991 3. letecká armáda
    08.07.1958-01.07.1961 Third Air Force
    01.07.1961-01.09.1963 Seventeenth Air Force
    01.09.1963-01.10.1991 Third Air Force
    Dislokace:
    Deployed:
    08.07.1958-01.04.1970 Wethersfield RAF Station
    01.04.1970-01.10.1991 Upper Heyford, RAF Upper Heyford
    Velitel:
    Commander:
    08.07.1958-21.06.1959 Toliver, Raymond F. (Colonel)
    21.06.1959-26.06.1961 Robbins, Jay T. (Colonel)
    26.06.1961-09.07.1961 Kelly, Wendell J. (Colonel)
    09.07.1961-10.06.1963 Baker, Royal N. (Colonel)
    10.06.1963-26.06.1965 Baer, John W. (Brigadier General)
    26.06.1965-01.01.1970 Cragg, Ernest T. (Colonel)
    01.01.1970-12.08.1966 Watson, Paul C. (Colonel)
    12.08.1966-11.07.1968 Edwards, Edmund B. (Brigadier General)
    11.07.1968-01.04.1970 Hagemann, Joseph A. (Colonel)
    01.04.1970-15.06.1971 Smith, Grant R. (Colonel)
    15.06.1971-02.02.1973 Baughn, Richard M. (Brigadier General)
    02.02.1973-12.11.1973 Norris, William C. (Brigadier General)
    12.11.1973-17.08.1974 Ahmann, James H. (Colonel)
    17.08.1974-23.06.1975 Burns, Kenneth D. (Colonel)
    23.06.1975-09.06.1977 Anderson, Robert D. (Colonel)
    09.06.1977-30.03.1978 Larson, Gerald D. (Colonel)
    30.03.1978-25.02.1980 Tietge, Jerry W. (Colonel)
    25.02.1980-12.04.1981 McPeak, Merrill A. (Colonel)
    12.04.1981-27.05.1981 Waltman, Donald G. (Colonel)
    27.05.1981-17.02.1984 Nelson, Fred R. (Brigadier General)
    17.02.1984-07.07.1986 Thompson, Dale W. Jr (Brigadier General)
    07.07.1986-08.07.1988 Shirley, Graham E. (Colonel)
    08.07.1988-09.02.1990 Downer, Lee A. (Colonel)
    09.02.1990-01.10.1991 Stellmon, Lawrence E. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    08.07.1958-15.06.1962 20. skupina zabezpečení
    15.06.1962-01.10.1991 20. skupina bojového zabezpečení


    08.07.1958-15.06.1962 20th Support Group
    15.06.1962-01.10.1991 20th Combat Support Group


    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/138328#452473Verze : 0
    MOD