22. bombardovací křídlo, střední [1948-1963]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.400,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

22. bombardovací křídlo, střední [1948-1963]

22nd Bombardment Wing, Medium

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    22. bombardovací křídlo, střední 22nd Bombardment Wing, Medium
    Originální název:
    Original Name:
    22nd Bombardment Wing, Medium
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    28.07.1948
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    15.03.1963
    Nástupce:
    Successor:
    22. bombardovací křídlo, těžké 22nd Bombardment Wing, Heavy
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.08.1948-10.02.1951 15. letecká armáda
    01.08.1948-09.05.1949 dočasně podřízeno : 301. bombardovací křídlo, střední
    10.05.1949-30.06.1949 dočasně podřízeno : 1. stíhací křídlo
    10.02.1951-16.06.1952 12. letecká divize
    05.09.1951-04.12.1951 dočasně podřízeno : 7. letecká divize
    16.06.1952-01.04.1957 12. letecká divize
    07.12.1953-05.03.1954 dočasně podřízeno : 7. letecká divize
    01.04.1957-05.07.1957 3. letecká divize
    01.01.1962-01.05.1962 47. letecká divize
    01.05.1962-15.03.1963 47. strategická letecká divize
    01.08.1948-10.02.1951 Fifteenth Air Force
    01.08.1948-09.05.1949 attached to 301st Bombardment Wing, Medium
    10.05.1949-30.06.1949 attached to 1st Fighter Wing
    10.02.1951-16.06.1952 12th Air Division
    05.09.1951-04.12.1951 attached to 7th Air Division
    16.06.1952-01.04.1957 12th Air Division
    07.12.1953-05.03.1954 attached to 7th Air Division
    01.04.1957-05.07.1957 3rd Air Division
    01.01.1962-01.05.1962 47th Air Division
    01.05.1962-15.03.1963 47th Strategic Aerospace Division
    Dislokace:
    Deployed:
    01.08.1948-10.05.1949 Salina, Smoky Hill AFB
    10.05.1949-15.03.1963 Moreno Valley, March AFB
    Velitel:
    Commander:
    01.08.1948-03.01.1949 Mulzer, Leslie G. (Colonel)
    03.01.1949-10.05.1949 Kelly, Joe W. (Colonel)
    10.05.1949-14.06.1949 Davidson, Joseph H. (Colonel)
    14.06.1949-19.08.1949 McCoy, George Jr (Colonel)
    19.08.1949-04.01.1950 Lee, William L. (Colonel)
    04.01.1950-05.07.1950 Ganey, Wiley D. (Colonel)
    05.07.1950-10.11.1950 Estes, Howell M. Jr (Colonel)
    10.11.1950-10.02.1951 Ganey, Wiley D. (Colonel)
    10.02.1951-14.03.1952 Edmundsen, James V. (Colonel)
    14.03.1952-17.12.1952 Henry, John B. Jr (Colonel)
    17.12.1952-08.01.1953 Eddy, Ernest C. (Colonel)
    08.01.1953-16.03.1953 Wells, Selmon W. (Colonel)
    16.03.1953-09.07.1954 Henry, John B. Jr (Colonel)
    09.07.1954-20.10.1954 Coleman, William F. (Colonel)
    20.10.1954-11.02.1956 Dalton, Lloyd H. Jr (Colonel)
    11.02.1956-20.08.1957 Smith, Pinkham (Colonel)
    20.08.1957-30.08.1957 Stann, Leon (Colonel)
    30.08.1957-29.04.1960 Scott, Edward W. Jr (Colonel)
    29.04.1960-DD.11.1961 Savois, William F. (Colonel)
    DD.11.1961-15.03.1963 Pfeiffer, George Jr (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.08.1948-16.06.1952 22. bombardovací skupina (střední)


    01.08.1948-16.06.1952 22nd Bombardment Group (Medium)


    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/138336#452482Verze : 0
    MOD