34. bombardovací skupina (těžká) [1940-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.400,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

34. bombardovací skupina (těžká) [1940-1945]

34th Bombardment Group (Heavy)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    34. bombardovací skupina (těžká) 34th Bombardment Group (Heavy)
    Originální název:
    Original Name:
    34th Bombardment Group (Heavy)
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    20.11.1940
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    28.08.1945
    Nástupce:
    Successor:
    34. výcvikové křídlo 34th Training Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.01.1941-03.06.1941 2. bombardovací křídlo
    03.06.1941-05.09.1941 ?
    05.09.1941-27.01.1942 1. velitelství bombardovacího letectva
    27.01.1942-15.12.1942 2. letecká armáda
    15.12.1942-26.04.1944 ?
    26.04.1944-24.05.1945 ?
    24.05.1945-18.06.1945 45. bojové bombardovací křídlo (těžké)
    18.06.1945-28.08.1945 20. bombardovací křídlo
    15.01.1941-03.06.1941 2nd Bombardment Wing
    03.06.1941-05.09.1941 4th Bombardment Wing
    05.09.1941-27.01.1942 I Bomber Command
    27.01.1942-15.12.1942 Second Air Force
    15.12.1942-26.04.1944 16th Bombardment Training Wing
    26.04.1944-24.05.1945 93rd Combat Bombardment Wing
    24.05.1945-18.06.1945 45th Combat Bombardment Wing (Heavy)
    18.06.1945-28.08.1945 20th Bombardment Wing
    Dislokace:
    Deployed:
    15.01.1941-29.05.1941 Hampton, Langley Field
    29.05.1941-27.01.1942 Chicopee, Westover Field
    27.01.1942-13.05.1942 Pendleton, Pendleton Army Airfield
    13.05.1942-04.07.1942 Tucson, Davis-Monthan Army Air Field
    04.07.1942-01.12.1942 Spokane, Geiger Field
    01.12.1942-15.12.1942 Ephrata, Ephrata Army Airfield
    15.12.1942-DD.04.1944 Blythe, Blythe Army Air Base
    26.04.1944-25.07.1945 Stowmarket, USAAF Station 156
    Velitel:
    Commander:
    15.01.1941-01.03.1941 Monahan, John W. (Major)
    01.03.1941-09.01.1942 Smith, Harold D. (Lieutenant Colonel)
    09.01.1942-12.02.1942 Lauer, Ford J. (Major)
    12.02.1942-21.07.1942 Koon, Ralph E. (Colonel)
    21.07.1942-24.02.1943 Rendel, Irvine A. (Major)
    24.02.1943-15.09.1943 Rouse, John A. (Major)
    15.09.1943-05.01.1944 Carmack, John E. (Lieutenant Colonel)
    05.01.1944-08.09.1944 Wackwitz, Ernest F. Jr (Colonel)
    08.09.1944-29.05.1945 Creer, William E. (Colonel)
    29.05.1945-28.08.1945 Lebailly, Eugene B. (Lieutenant Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:




    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/138389#452535Verze : 3
    MOD