35. přepadové stíhací křídlo [1950-1957]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

35. přepadové stíhací křídlo [1950-1957]

35th Fighter-Interceptor Wing

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    35. přepadové stíhací křídlo 35th Fighter-Interceptor Wing
    Originální název:
    Original Name:
    35th Fighter-Interceptor Wing
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    20.01.1950
    Předchůdce:
    Predecessor:
    35. stíhací křídlo 35th Fighter Wing
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.10.1957
    Nástupce:
    Successor:
    35. taktické stíhací křídlo 35th Tactical Fighter Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    20.01.1950-01.03.1950 314. letecká divize
    01.03.1950-25.05.1951 5. letecká armáda
    25.05.1951-01.03.1952 314. letecká divize
    01.03.1952-01.09.1954 ?
    01.09.1954-01.03.1955 5. letecká armáda
    01.03.1955-01.10.1957 41. letecká divize
    01.07.1957-01.10.1957 dočasně podřízeno : ?
    20.01.1950-01.03.1950 314th Air Division
    01.03.1950-25.05.1951 Fifth Air Force
    25.05.1951-01.03.1952 314th Air Division
    01.03.1952-01.09.1954 Japan Air Defense Force
    01.09.1954-01.03.1955 Fifth Air Force
    01.03.1955-01.10.1957 41st Air Division
    01.07.1957-01.10.1957 attached to 6102nd Air Base Wing
    Dislokace:
    Deployed:
    20.01.1950-01.04.1950 Sayama, Johnson AB /
    01.04.1950-14.08.1950 Fussa, Yokota Air Force Base
    14.08.1950-01.12.1950 Sayama, Johnson AB /
    01.12.1950-07.12.1950 Haean-guyok, K-27 Yonpo Air Base
    07.12.1950-25.05.1951 Busan, Pusan Air Base (K-1)
    25.05.1951-01.10.1954 Sayama, Johnson AB
    01.10.1954-01.10.1957 Fussa, Yokota AB

    Velitel:
    Commander:
    20.01.1950-01.04.1950 Coddington, Lawrence C. (Colonel)
    01.04.1950-10.05.1950 Witty, Robert W. (Colonel)
    10.05.1950-14.08.1950 Zoller, Virgil L. (Colonel)
    14.08.1950-01.12.1950 Hall, Thomas B. (Colonel)
    01.12.1950-18.02.1951 Gray, Frederic C. (Colonel)
    18.02.1951-25.05.1951 Lawhon, Brooks A. (Colonel)
    25.05.1951-28.05.1951 Hardwick, Strother B. Jr (Colonel)
    28.05.1951-19.01.1952 Schulgen, William A. (Colonel)
    19.01.1952-07.06.1952 Jenkins, Jack S. (Colonel)
    07.06.1952-19.06.1954 Barrett, Thomas J. (Colonel)
    19.06.1954-01.10.1954 Morrison, Richard S. (Colonel)
    01.10.1954-31.07.1955 Stevers, Fred D. (Colonel)
    31.07.1955-15.06.1957 Fletcher, Eugene B. (Colonel)
    15.06.1957-30.06.1957 Johnston, James E. (Colonel)
    01.07.1957-01.10.1957 ?, ? ( ? )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    20.01.1950-01.10.1957 35. přepadová stíhací skupina
    20.01.1950-01.10.1957 35. skupina údržby a zásobování


    20.01.1950-01.10.1957 35th Fighter-Interceptor Group
    20.01.1950-01.10.1957 35th Maintenance and Supply Group


    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/138393#452539Verze : 0
    MOD