46. bombardovací skupina (lehká) [1940-1944]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

46. bombardovací skupina (lehká) [1940-1944]

46th Bombardment Group (Light)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    46. bombardovací skupina (lehká) 46th Bombardment Group (Light)
    Originální název:
    Original Name:
    46th Bombardment Group (Light)
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    20.11.1940
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.05.1944
    Nástupce:
    Successor:
    46. křídlo protivzdušné obrany 46th Aerospace Defense Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.01.1941-01.09.1941 ?
    01.09.1941-18.04.1942 5. velitelství letecké podpory
    18.04.1942-02.05.1942 3. letecká armáda
    02.05.1942-08.05.1942 12. velitelství bombardovacího letectva
    08.05.1942-08.07.1942 3. velitelství bombardovacího letectva
    08.07.1942-10.11.1942 2. letecká armáda
    10.11.1942-25.01.1943 1. velitelství letecké podpory pozemních sil
    25.01.1943-06.08.1943 3. velitelství letecké podpory
    06.08.1943-01.05.1944 3. velitelství bombardovacího letectva
    15.01.1941-01.09.1941 Air Force Combat Command
    01.09.1941-18.04.1942 V Air Support Command
    18.04.1942-02.05.1942 Third Air Force
    02.05.1942-08.05.1942 XII Bomber Command
    08.05.1942-08.07.1942 III Bomber Command
    08.07.1942-10.11.1942 Second Air Force
    10.11.1942-25.01.1943 I Ground Air Support Command
    25.01.1943-06.08.1943 III Air Support Command
    06.08.1943-01.05.1944 III Bomber Command
    Dislokace:
    Deployed:
    15.01.1941-20.05.1941 Savannah
    20.05.1941-02.02.1942 Louisville, Bowman Field
    02.02.1942-01.04.1942 Bossier City, Barksdale Field
    01.04.1942-23.05.1942 Galveston, Galveston Muni Airport
    23.05.1942-10.11.1942 Blythe, Blythe Army Air Base
    10.11.1942-09.10.1943 Oklahoma City, Will Rogers Field
    09.10.1943-06.11.1943 Tampa, Drew Army Airfield
    06.11.1943-01.05.1944 Charlotte, Morris Field Air Base

    Velitel:
    Commander:
    15.01.1941-18.04.1941 McNeil, Guy L. (Major)
    18.04.1941-09.05.1941 George, Otto C. (Major)
    09.05.1941-01.11.1942 Lee, Richard H. (Colonel)
    01.11.1942-11.04.1943 Gapen, Robert D. (Lieutenant Colonel)
    11.04.1943-21.07.1943 Crabtree, Martin P. (Lieutenant Colonel)
    21.07.1943-13.09.1943 DeShazo, Robert V. (Lieutenant Colonel)
    13.09.1943-21.10.1943 Mace, Harold L. (Colonel)
    21.10.1943-01.05.1944 DeShazo, Robert V. (Lieutenant Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:




    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/138438#452584Verze : 2
    MOD