81. přepadové stíhací křídlo [1950-1954]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

81. přepadové stíhací křídlo [1950-1954]

81st Fighter-Interceptor Wing

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    81. přepadové stíhací křídlo 81st Fighter-Interceptor Wing
    Originální název:
    Original Name:
    81st Fighter-Interceptor Wing
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    20.01.1950
    Předchůdce:
    Predecessor:
    81. stíhací křídlo 81st Fighter Wing
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.04.1954
    Nástupce:
    Successor:
    81. stíhací bombardovací křídlo 81st Fighter-Bomber Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    20.01.1950-01.04.1950 12. letecká armáda
    10.11.1949-01.04.1950 ?
    01.04.1950-01.08.1950 4. letecká armáda
    01.04.1950-01.08.1950 ?
    01.08.1950-09.09.1951 ?
    05.09.1951-08.09.1951 dočasně podřízeno: 3. letecká armáda
    09.09.1951-01.07.1961 3. letecká armáda
    01.03.1954-01.04.1954 dočasně podřízeno: 49. letecká divize (operační)
    20.01.1950-01.04.1950 Twelfth Air Force
    10.11.1949-01.04.1950 attached to Western Air Defense Force
    01.04.1950-01.08.1950 Fourth Air Force
    01.04.1950-01.08.1950 remained attached to Western Air Defense Force
    01.08.1950-09.09.1951 Western Air Defense Force
    05.09.1951-08.09.1951 attached to Third Air Force
    09.09.1951-01.07.1961 Third Air Force
    01.03.1954-01.04.1954 attached to 49th Air Division, Operational
    Dislokace:
    Deployed:
    20.01.1950-02.05.1950 Albuquerque, Kirtland AFB
    02.05.1950-16.08.1951 Moses Lake, Larson Air Force Base
    06.09.1951-01.04.1954 Woodbridge, RAF Bentwaters
    Velitel:
    Commander:
    20.01.1950-28.04.1950 Blackburn, Thomas W. (Colonel)
    28.04.1950-22.08.1951 Pinkston, Gladwyn E. (Colonel)
    22.08.1951-27.09.1951 Harris, Robert F. (Colonel)
    27.09.1951-03.01.1953 Pinkston, Gladwyn E. (Colonel)
    03.01.1953-20.02.1953 Harris, Robert F. (Colonel)
    20.02.1953-20.06.1953 Pinkston, Gladwyn E. (Colonel)
    20.06.1953-20.08.1953 Garrigan, Robert J. (Colonel)
    20.08.1953-01.04.1954 Pinkston, Gladwyn E. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:




    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/138565#452712Verze : 1
    MOD