301. stíhací křídlo [1944-1949]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

301. stíhací křídlo [1944-1949]

301st Fighter Wing

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    301. stíhací křídlo 301st Fighter Wing
    Originální název:
    Original Name:
    301st Fighter Wing
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    05.10.1944
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    20.01.1949
    Nástupce:
    Successor:
    301. taktické stíhací křídlo 301st Tactical Fighter Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.10.1944-21.05.1945 1. letecká armáda
    15.10.1944-21.05.1945 dočasně podřízeno: 1. velitelství stíhacího letectva
    21.05.1945-15.08.1945 20. letecká armáda
    21.05.1945-15.08.1945 dočasně podřízeno: ?
    01.06.1945-14.08.1945 dočasně podřízeno: 7. letecká armáda
    15.08.1945-07.06.1946 8. letecká armáda
    07.06.1946-01.12.1948 1. letecká divize
    01.12.1948-20.01.1949 13. letecká armáda
    15.10.1944-21.05.1945 First Air Force
    15.10.1944-21.05.1945 attached to I Fighter Command
    21.05.1945-15.08.1945 Twentieth Air Force
    21.05.1945-15.08.1945 attached to Army Air Forces, Pacific Ocean Area
    01.06.1945-14.08.1945 attached to Seventh Air Force
    15.08.1945-07.06.1946 Eighth Air Force
    07.06.1946-01.12.1948 1st Air Division
    01.12.1948-20.01.1949 Thirteenth Air Force
    Dislokace:
    Deployed:
    15.10.1944-01.11.1944 Goldsboro, Seymour Johnson Field
    01.11.1944-30.05.1945 Garden City, Mitchel Field
    19.05.1945-29.11.1945 Ie, Ie Shima Airfield /
    29.11.1945-01.04.1946 Kadena, Kadena Army Air Base /
    01.04.1946-DD.11.1946 Yomitan, Yontan Airfield /
    DD.11.1946-12.05.1947 Bisha Gawa
    12.05.1947-20.01.1949 Naha, Naha Air Base /
    Velitel:
    Commander:
    15.10.1944-19.10.1944 Hollingsworth, George H. (Lieutenant Colonel)
    19.10.1944-23.08.1945 Olds, Thayer S. (Colonel)
    23.08.1945-11.09.1945 Griswold, Francis H. (Brigadier General)
    11.09.1945-01.11.1945 Yost, Emmett F. (Colonel)
    01.11.1945-04.02.1946 Auken, Hanlon H. Van (Colonel)
    04.02.1946-30.10.1946 Bradley, Mark E. Jr (Colonel)
    30.10.1946-01.01.1947 Stetson, Loring F. Jr (Colonel)
    01.01.1947-24.03.1947 Oliver, Robert C. (Brigadier General)
    24.03.1947-21.04.1947 Stetson, Loring F. Jr (Colonel)
    21.04.1947-01.05.1947 Barzynski, Joseph E. Jr (Colonel)
    01.05.1947-18.08.1948 Rush, Hugo P. (Brigadier General)
    19.08.1948-20.01.1949 -, - (-)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    15.10.1946-18.08.1948 51. stíhací skupina


    15.10.1946-18.08.1948 51st Fighter Group


    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/138643#452790Verze : 6
    MOD