325. stíhací křídlo (protivzdušné obrany) [1956-1968]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

325. stíhací křídlo (protivzdušné obrany) [1956-1968]

325th Fighter Wing (Air Defense)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    325. stíhací křídlo (protivzdušné obrany) 325th Fighter Wing (Air Defense)
    Originální název:
    Original Name:
    325th Fighter Wing (Air Defense)
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    14.09.1956
    Předchůdce:
    Predecessor:
    325. přepadové stíhací křídlo 325th Fighter-Interceptor Wing
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.07.1968
    Nástupce:
    Successor:
    325. křídlo pro zdokonalovací výcvik stíhačů 325th Fighter Weapons Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    18.10.1956-01.03.1959 25. letecká divize (obranná)
    01.03.1959-10.02.1960 25. letecká divize (SAGE)
    10.02.1960-01.04.1966 ?
    01.04.1966-01.07.1968 25. letecká divize
    18.10.1956-01.03.1959 25th Air Division (Defense)
    01.03.1959-10.02.1960 25th Air Division (SAGE)
    10.02.1960-01.04.1966 Seattle Air Defense Sector
    01.04.1966-01.07.1968 25th Air Division
    Dislokace:
    Deployed:
    18.10.1956-01.07.1968 Tacoma, McChord AFB
    Velitel:
    Commander:
    18.10.1956-DD.02.1957 Crouch, Henry L. Jr (Colonel)
    DD.02.1957-DD.05.1957 ?, ? ( ? )
    DD.06.1957-10.07.1957 Stewart, James C. (Colonel)
    10.07.1957-06.06.1958 -, - (-)
    06.06.1958-08.07.1958 Tyler, Henry S. Jr (Colonel)
    08.07.1958-15.02.1960 King, Charles W. (Colonel)
    15.02.1960-05.12.1960 Reed, James F. (Colonel)
    05.12.1960-DD.07.1962 Smith, Donavon F. (Colonel)
    DD.07.1962-28.07.1962 McKee, Jack E. (Colonel)
    28.07.1962-03.08.1965 Davenport, Dean (Colonel)
    03.08.1965-21.10.1966 Ford, Louis W. (Colonel)
    21.10.1966-01.07.1968 Downing, Harry L. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    18.10.1956-01.04.1963 325. letištní skupina
    18.10.1956-25.03.1960 325. stíhací skupina (protivzdušné obrany)
    08.07.1957-01.02.1961 325. skupina údržby a zásobování
    01.04.1963-01.07.1968 325. skupina bojového zabezpečení


    18.10.1956-01.04.1963 325th Air Base Group
    18.10.1956-25.03.1960 325th Fighter Group (Air Defense)
    08.07.1957-01.02.1961 325th Maintenance and Supply Group
    01.04.1963-01.07.1968 325th Combat Support Group


    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/138697#452844Verze : 1
    MOD