374. křídlo pro přepravu jednotek, těžké [1948-1957]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

374. křídlo pro přepravu jednotek, těžké [1948-1957]

374th Troop Carrier Wing, Heavy

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    374. křídlo pro přepravu jednotek, těžké 374th Troop Carrier Wing, Heavy
    Originální název:
    Original Name:
    374th Troop Carrier Wing, Heavy
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    10.08.1948
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.07.1957
    Nástupce:
    Successor:
    374. křídlo pro přepravu jednotek 374th Troop Carrier Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    17.08.1948-01.02.1949 ?
    17.08.1948-01.02.1949 dočasně podřízeno : 20. letecká armáda
    01.02.1949-05.03.1949 ?
    01.02.1949-05.03.1949 dočasně podřízeno : 20. letecká armáda
    05.03.1949-01.12.1950 5. letecká armáda
    05.09.1950-09.09.1950 ?
    10.09.1950-01.12.1950 ?
    01.12.1950-25.01.1951 314. letecká divize
    01.12.1950-25.01.1951 ?
    25.01.1951-01.07.1957 315. letecká divize (bojová přepravní)
    17.08.1948-01.02.1949 Marianas Air Materiel Area (Provisional)
    17.08.1948-01.02.1949 attached to Twentieth Air Force
    01.02.1949-05.03.1949 Marianas Air Materiel Area
    01.02.1949-05.03.1949 remained attached to Twentieth Air Force
    05.03.1949-01.12.1950 Fifth Air Force
    05.09.1950-09.09.1950 attached to 1st Troop Carrier Task Force [Provisional]
    10.09.1950-01.12.1950 attached to Far East Air Forces Combat Cargo Command, Provisional
    01.12.1950-25.01.1951 314th Air Division
    01.12.1950-25.01.1951 remained attached to Far East Air Forces Combat Cargo Command, Provisional
    25.01.1951-01.07.1957 315th Air Division (Combat Cargo)
    Dislokace:
    Deployed:
    17.08.1948-05.03.1949 Harmon AFB
    05.03.1949-01.07.1957 Tachikawa, Tachikawa Air Base

    Velitel:
    Commander:
    17.08.1948-DD.02.1949 Moore, Charles K. (Colonel)
    DD.02.1949-19.06.1949 Jensen, James C. (Colonel)
    19.06.1949-DD.09.1951 Crawford, Troy W. (Colonel)
    DD.09.1951-09.08.1952 Howe, Charles W. (Colonel)
    09.08.1952-01.03.1954 Chapman, James W. Jr (Colonel)
    01.03.1954-16.06.1956 Williams, Adriel N. (Colonel)
    16.06.1956-22.06.1957 Williams, Francis W. (Colonel)
    22.06.1957-01.07.1957 Haun, James R. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    17.08.1948-10.04.1949 374. posádková zdravotnická skupina
    17.08.1948-01.07.1957 374. skupina pro přepravu jednotek, težká
    10.04.1949-08.03.1954 374. zdravotnická skupina


    17.08.1948-10.04.1949 374th Station Medical Group
    17.08.1948-01.07.1957 374th Troop Carrier Group, Heavy
    10.04.1949-08.03.1954 374th Medical Group


    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/138728#452875Verze : 2
    MOD