51. křídlo pro přepravu jednotek [1942-1948]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
Sraz říjen 2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

51. křídlo pro přepravu jednotek [1942-1948]

51st Troop Carrier Wing

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    51. křídlo pro přepravu jednotek 51st Troop Carrier Wing
    Originální název:
    Original Name:
    51st Troop Carrier Wing
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    04.07.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    51. transportní křídlo 51st Transport Wing
    Datum zániku:
    Disbanded:
    05.01.1948
    Nástupce:
    Successor:
    551. letecké křídlo včasné výstrahy a uvědomování 551st Airborne Early Warning and Control Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    04.07.1942-18.08.1942 Velitelství vzdušné přepravy
    18.08.1942-20.10.1942 8. letecká armáda
    20.10.1942-05.01.1943 12. letecká armáda
    05.01.1943-15.08.1945 ?
    21.03.1943-19.02.1944 ?
    16.07.1944-25.08.1944 dočasně podřízeno : 9. velitelství pro přepravu jednotek
    15.08.1945-31.08.1945 ?
    31.08.1945-05.01.1948 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
    04.07.1942-18.08.1942 Air Transport Command
    18.08.1942-20.10.1942 Eighth Air Force
    20.10.1942-05.01.1943 Twelfth Air Force
    05.01.1943-15.08.1945 XII Air Force Service Command
    21.03.1943-19.02.1944 attached to XII Troop Carrier Command [Provisional]
    16.07.1944-25.08.1944 attached to IX Troop Carrier Command
    15.08.1945-31.08.1945 AAF Service Command, Mediterranean Theater of Operations
    31.08.1945-05.01.1948 United States Air Forces in Europe
    Dislokace:
    Deployed:
    04.07.1942-19.07.1942 Fayetteville, Pope Field
    04.09.1942-14.11.1942 Greenham, RAF Greenham Common
    14.11.1942-23.11.1942 Tafraoui, Tafaraoui /
    23.11.1942-28.03.1943 Algiers
    28.03.1943-13.05.1943 La Senia
    13.05.1943-24.06.1943 Mascara
    24.06.1943-29.08.1943 Manzel Hayet, Goubrine Airfield /
    29.08.1943-29.09.1943 Gela, Gela Airfield /
    29.09.1943-29.06.1944 Catania, Catania Airport /
    29.06.1944-08.01.1945 Lido di Roma
    08.01.1945-30.08.1945 Siena
    30.08.1945-05.01.1948 Wiesbaden, Army Air Force Station Y-80 /

    Velitel:
    Commander:
    04.07.1942-20.10.1942 Maughan, Russell L. (Colonel)
    20.10.1942-22.01.1943 Williams, Paul L. (Colonel)
    22.01.1943-25.02.1943 Bagby, Ralph B. (Colonel)
    25.02.1943-25.03.1943 Dunn, Ray A. (Colonel)
    25.03.1943-18.05.1943 Davis, Samuel J. (Colonel)
    18.05.1943-10.08.1943 Dunn, Ray A. (Colonel)
    10.08.1943-09.09.1943 Davis, Samuel J. (Colonel)
    09.09.1943-18.09.1943 Dunn, Ray A. (Brigadier General)
    18.09.1943-28.09.1943 Davis, Samuel J. (Colonel)
    28.09.1943-20.03.1944 Beverley, George H. (Brigadier General)
    20.03.1944-03.06.1945 Manning, Timothy J. (Colonel)
    03.06.1945-04.09.1945 Jones, Paul A. (Lieutenant Colonel)
    04.09.1945-13.08.1947 Beau, Lucas V. (Brigadier General)
    13.08.1947-05.01.1948 Powell, James F. (Brigadier General)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.06.1942-06.08.1942 61. skupina pro přepravu jednotek
    01.06.1942-04.06.1945 62. skupina pro přepravu jednotek
    01.09.1942-04.09.1942 64. skupina pro přepravu jednotek
    25.10.1942-15.06.1943 64. skupina pro přepravu jednotek
    11.07.1943-25.05.1945 64. skupina pro přepravu jednotek
    20.02.1944-26.05.1945 60. skupina pro přepravu jednotek
    01.10.1945-30.09.1946 442. skupina pro přepravu jednotek
    30.09.1946-01.07.1948 60. skupina pro přepravu jednotek
    30.09.1946-20.12.1947 61. skupina pro přepravu jednotek
    25.07.1947-25.09.1947 501. taktická řidicí skupina


    01.06.1942-06.08.1942 61st Troop Carrier Group
    01.06.1942-04.06.1945 62nd Troop Carrier Group
    01.09.1942-04.09.1942 64th Troop Carrier Group
    25.10.1942-15.06.1943 64th Troop Carrier Group
    11.07.1943-25.05.1945 64th Troop Carrier Group
    20.02.1944-26.05.1945 60th Troop Carrier Group
    01.10.1945-30.09.1946 442nd Troop Carrier Group
    30.09.1946-01.07.1948 60th Troop Carrier Group
    30.09.1946-20.12.1947 61st Troop Carrier Group
    25.07.1947-25.09.1947 501st Tactical Control Group


    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    v Evropě se take objevuje pod nazvem European Air Transport Service [Provisional] known in ETO as European Air Transport Service [Provisional]
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/138923#453070Verze : 0
    MOD