551. letecké křídlo včasné výstrahy a uvědomování [1954-1969]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

551. letecké křídlo včasné výstrahy a uvědomování [1954-1969]

551st Airborne Early Warning and Control Wing

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    551. letecké křídlo včasné výstrahy a uvědomování 551st Airborne Early Warning and Control Wing
    Originální název:
    Original Name:
    551st Airborne Early Warning and Control Wing
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    11.10.1954
    Předchůdce:
    Predecessor:
    51. křídlo pro přepravu jednotek 51st Troop Carrier Wing
    Datum zániku:
    Disbanded:
    31.12.1969
    Nástupce:
    Successor:
    551. letecké křídlo výstrahy a uvědomování 551st Airborne Warning and Control Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    18.12.1954-01.07.1957 8. letecká divize včasné výstrahy
    01.07.1957-01.07.1959 ?
    01.07.1959-01.04.1966 26. letecká divize (SAGE)
    01.04.1966-04.12.1969 1. letecká armáda
    04.12.1969-31.12.1969 21. letecká divize
    18.12.1954-01.07.1957 8th Air Division (Airborne Early Warning and Control)
    01.07.1957-01.07.1959 Eastern Air Defense Force
    01.07.1959-01.04.1966 26th Air Division (SAGE)
    01.04.1966-04.12.1969 First Air Force
    04.12.1969-31.12.1969 21st Air Division
    Dislokace:
    Deployed:
    18.12.1954-31.12.1969 Mashpee, Otis Air Force Base
    Velitel:
    Commander:
    18.12.1954-20.02.1956 Cellini, Oliver G. (Colonel)
    20.02.1956-17.07.1957 McCartan, Arthur A. (Colonel)
    17.07.1957-DD.08.1959 DaVania, Richard W. (Colonel)
    DD.08.1959-DD.06.1962 White, Ernest J. Jr (Colonel)
    DD.06.1962-31.07.1962 Harwell, James A. (Colonel)
    31.07.1962-10.08.1964 Walters, Rudolph B. (Colonel)
    10.08.1964-14.02.1966 Gallagher, Raymond K. (Colonel)
    14.02.1966-01.08.1966 Sherrard, Wright J. (Colonel)
    01.08.1966-DD.03.1967 Lyle, James P. (Colonel)
    DD.03.1967-10.06.1967 Konosky, John M. (Colonel)
    10.06.1967-DD.06.1968 Rogers, Max W. (Colonel)
    DD.06.1968-31.12.1969 Doyle, Jesse M. (Lieutenant Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:




    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/138924#453071Verze : 0
    MOD