552. letecké křídlo včasné výstrahy a uvědomování [1955-1974]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 29.590,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

552. letecké křídlo včasné výstrahy a uvědomování [1955-1974]

552nd Airborne Early Warning and Control Wing

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    552. letecké křídlo včasné výstrahy a uvědomování 552nd Airborne Early Warning and Control Wing
    Originální název:
    Original Name:
    552nd Airborne Early Warning and Control Wing
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    30.03.1955
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.07.1974
    Nástupce:
    Successor:
    552. letecká skupina včasné výstrahy a uvědomování 552nd Airborne Early Warning and Control Group
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    08.07.1955-01.07.1957 8. letecká divize včasné výstrahy
    01.07.1957-01.07.1960 ?
    01.07.1960-01.04.1966 28. letecká divize (SAGE)
    01.04.1966-15.09.1969 4. letecká armáda
    15.09.1969-15.11.1969 10. letecká armáda
    15.11.1969-01.07.1974 ?
    08.07.1955-01.07.1957 8th Air Division (Airborne Early Warning and Control)
    01.07.1957-01.07.1960 Western Air Defense Force
    01.07.1960-01.04.1966 28th Air Division (SAGE)
    01.04.1966-15.09.1969 Fourth Air Force
    15.09.1969-15.11.1969 Tenth Air Force
    15.11.1969-01.07.1974 Aerospace Defense Command
    Dislokace:
    Deployed:
    08.07.1955-01.07.1974 North Highlands, McClellan AFB
    Velitel:
    Commander:
    08.07.1955-DD.12.1955 Hipson, Leeman J. (Colonel)
    DD.12.1955-DD.12.1956 DaVania, Richard W. (Colonel)
    DD.12.1956-18.10.1957 Richard, Septime S. Jr (Colonel)
    18.10.1957-28.05.1959 Heffner, Charles R. (Colonel)
    28.05.1959-17.10.1960 Knierim, Charles F. (Colonel)
    17.10.1960-18.10.1963 Loughry, Robert J. (Colonel)
    18.10.1963-28.08.1964 Lyle, James P. (Colonel)
    28.08.1964-02.02.1966 Sherrard, Wright J. (Colonel)
    02.02.1966-31.05.1968 Nevitt, William R. (Colonel)
    31.05.1968-01.11.1969 Gilbert, Olin E. (Colonel)
    01.11.1969-28.04.1972 Timmermans, Henry L. (Colonel)
    28.04.1972-01.07.1974 Halpenny, Robert P. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:




    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/138928#453075Verze : 0
    MOD