21. letecká divize [1969-1983]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

21. letecká divize [1969-1983]

21st Air Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    21. letecká divize 21st Air Division
    Originální název:
    Original Name:
    21st Air Division
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    19.11.1969
    Předchůdce:
    Predecessor:
    21. letecká divize 21st Air Division
    Datum zániku:
    Disbanded:
    23.09.1983
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    19.11.1969-01.10.1979 ?
    01.10.1979-23.09.1983 Velitelství taktického letectva
    19.11.1969-01.10.1979 Aerospace Defense Command
    01.10.1979-23.09.1983 Tactical Air Command
    Dislokace:
    Deployed:
    19.11.1969-31.08.1983 Hancock Field
    31.08.1983-23.09.1983 Rome, Griffiss AFB

    Velitel:
    Commander:
    19.11.1969-15.02.1972 Williams, George V. (Major General)
    15.02.1972-30.09.1973 Price, James L. (Major General)
    30.09.1973-11.08.1975 Robinson, Ray A. Jr (Major General)
    11.08.1975-07.11.1977 Schoeneman, Richard H. (Major General)
    07.11.1977-22.01.1979 Miller, Carl S. (Brigadier General)
    22.01.1979-01.02.1980 Carroll, Gary K. (Colonel)
    01.02.1980-07.08.1982 Ferguson, Alonzo L. (Brigadier General)
    07.08.1982-23.09.1983 North, Kenneth W. (Brigadier General)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    19.11.1969-31.12.1969 52. stíhací skupina (protivzdušné obrany)
    04.12.1969-31.12.1969 551. letecké křídlo včasné výstrahy a uvědomování
    31.12.1969-01.10.1975 Vzdušné síly na Islandu


    19.11.1969-31.12.1969 52nd Fighter Group (Air Defense)
    04.12.1969-31.12.1969 551st Airborne Early Warning and Control Wing
    31.12.1969-01.10.1975 Air Forces Iceland


    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/139134#453281Verze : 0
    MOD