24. letecká divize [1969-1990]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

24. letecká divize [1969-1990]

24th Air Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    24. letecká divize 24th Air Division
    Originální název:
    Original Name:
    24th Air Division
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    18.11.1969
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    30.09.1990
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    19.11.1969-01.12.1969 10. letecká armáda
    01.12.1969-01.10.1979 ?
    01.10.1979-06.12.1985 Velitelství taktického letectva
    06.12.1985-30.09.1990 1. letecká armáda
    19.11.1969-01.12.1969 Tenth Air Force
    01.12.1969-01.10.1979 Aerospace Defense Command
    01.10.1979-06.12.1985 Tactical Air Command
    06.12.1985-30.09.1990 First Air Force
    Dislokace:
    Deployed:
    19.11.1969-01.12.1983 Great Falls, Malmstrom AFB
    01.12.1983-30.09.1990 Rome, Griffiss AFB

    Velitel:
    Commander:
    19.11.1969-01.04.1971 Abbey, Richard S. (Major General)
    01.04.1971-26.04.1971 Crain, Franklin C. (Colonel)
    26.04.1971-29.07.1971 Abbey, Richard S. (Major General)
    29.07.1971-28.02.1973 Harrell, William S. (Major General)
    28.02.1973-28.06.1974 Fleming, Lawrence J. (Major General)
    28.06.1974-30.07.1974 Liner, Thomas W. (Colonel)
    30.07.1974-29.03.1977 Leiser, Louis G. (Major General)
    29.03.1977-29.04.1977 Ballou, David B. (Colonel)
    29.04.1977-29.09.1978 Pittman, Don D. (Major General)
    29.09.1978-22.01.1979 Baxter, Walter H. III (Major General)
    22.01.1979-11.02.1980 Williams, Donald R. (Colonel)
    11.02.1980-17.11.1980 Bennett, John H. (Brigadier General)
    17.11.1980-27.02.1981 Williams, Donald R. (Colonel)
    27.02.1981-12.08.1982 Davis, Milford E. (Brigadier General)
    12.08.1982-14.11.1982 Kersey, George A. Jr (Colonel)
    14.11.1982-23.09.1983 Cothran, Thurman D. Jr (Colonel)
    23.09.1983-01.10.1985 North, Kenneth W. (Brigadier General)
    01.10.1985-18.07.1988 Goodrich, David M. (Brigadier General)
    18.07.1988-30.09.1990 Brown, Lester P. (Brigadier General)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    19.11.1969-01.06.1983 5. stíhací přepadová peruť


    19.11.1969-01.06.1983 5th Fighter-Interceptor Squadron


    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/139139#453286Verze : 1
    MOD