25. letecká divize [1966-1990]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

25. letecká divize [1966-1990]

25th Air Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    25. letecká divize 25th Air Division
    Originální název:
    Original Name:
    25th Air Division
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.04.1966
    Předchůdce:
    Predecessor:
    25. letecká divize (SAGE) 25th Air Division (SAGE)
    Datum zániku:
    Disbanded:
    30.09.1990
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.04.1966-15.09.1969 4. letecká armáda
    15.09.1969-01.12.1969 10. letecká armáda
    01.12.1969-01.10.1979 ?
    01.10.1979-06.12.1985 Velitelství taktického letectva
    06.12.1985-30.09.1990 1. letecká armáda
    01.04.1966-15.09.1969 Fourth Air Force
    15.09.1969-01.12.1969 Tenth Air Force
    01.12.1969-01.10.1979 Aerospace Defense Command
    01.10.1979-06.12.1985 Tactical Air Command
    06.12.1985-30.09.1990 First Air Force
    Dislokace:
    Deployed:
    01.04.1966-30.09.1990 Tacoma, McChord AFB
    Velitel:
    Commander:
    05.03.1966-01.05.1969 Rouse, John A. (Brigadier General)
    01.05.1969-14.11.1969 Petty, Morris E. (Colonel)
    14.11.1969-13.03.1972 Burke, Archie M. (Major General)
    13.03.1972-31.03.1974 Gamble, Jack K. (Major General)
    31.03.1974-15.06.1976 Young, James A. (Major General)
    15.06.1976-22.01.1979 Kees, Elwood A. Jr (Brigadier General)
    22.01.1979-01.02.1980 Homan, Harold A. (Colonel)
    01.02.1980-01.09.1980 Miller, Alfred M. (Brigadier General)
    01.09.1980-01.09.1982 Todd, Harold W. (Major General)
    01.09.1982-04.09.1984 Pascoe, Richard M. (Brigadier General)
    04.09.1984-01.07.1987 Lurie, Alan P. (Brigadier General)
    01.07.1987-DD.08.1990 Davey, John M. (Brigadier General)
    DD.08.1990-30.09.1990 ?, ? ( ? )
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.04.1966-01.07.1968 325. stíhací křídlo (protivzdušné obrany)
    01.04.1966-01.01.1970 408. stíhací skupina (protivzdušné obrany)
    01.06.1983-01.12.1987 5. stíhací přepadová peruť


    01.04.1966-01.07.1968 325th Fighter Wing (Air Defense)
    01.04.1966-01.01.1970 408th Fighter Group (Air Defense)
    01.06.1983-01.12.1987 5th Fighter-Interceptor Squadron


    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/139143#453290Verze : 0
    MOD