26. letecká divize (SAGE) [1958-1966]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 29.590,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

26. letecká divize (SAGE) [1958-1966]

26th Air Division (SAGE)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    26. letecká divize (SAGE) 26th Air Division (SAGE)
    Originální název:
    Original Name:
    26th Air Division (SAGE)
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    08.08.1958
    Předchůdce:
    Predecessor:
    26. letecká divize (obranná) 26th Air Division (Defense)
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.04.1966
    Nástupce:
    Successor:
    26. letecká divize 26th Air Division
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    08.08.1958-01.08.1959 ?
    01.08.1959-01.04.1966 Velitelství protivzdušné obrany
    08.08.1958-01.08.1959 Eastern Air Defense Force
    01.08.1959-01.04.1966 Air Defense Command
    Dislokace:
    Deployed:
    08.08.1958-15.08.1958 Garden City, Mitchel AFB Sub Base #3
    15.08.1958-14.02.1959 Syracuse AFS
    14.02.1959-15.06.1964 Hancock Field
    15.06.1964-01.04.1966 Orange Lake, Stewart AFB
    Velitel:
    Commander:
    08.08.1958-DD.05.1960 Agee, Sam W. (Major General)
    DD.05.1960-DD.06.1960 Beverly, Ernest H. (Brigadier General)
    DD.06.1960-20.06.1960 Elder, William E. (Brigadier General)
    20.06.1960-11.07.1960 Beverly, Ernest H. (Brigadier General)
    11.07.1960-01.07.1963 Viccellio, Henry (Brigadier General)
    01.07.1963-08.06.1964 Agan, Arthur C. Jr (Major General)
    08.06.1964-20.07.1964 Whitehouse, Thomas B. (Brigadier General)
    20.07.1964-29.07.1965 Shores, Von R. (Major General)
    29.07.1965-01.04.1966 Austin, Gordon H. (Major General)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.07.1959-01.04.1966 551. letecké křídlo včasné výstrahy a uvědomování
    01.07.1963-04.09.1963 Vzdušné síly na Islandu


    01.07.1959-01.04.1966 551st Airborne Early Warning and Control Wing
    01.07.1963-04.09.1963 Air Forces Iceland


    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/139147#453294Verze : 0
    MOD