42. bombardovací křídlo (střední) [1943-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
Vánoční srazy 9.12.2017 Praha a Karviná | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

42. bombardovací křídlo (střední) [1943-1945]

42nd Bombardment Wing (Medium)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    42. bombardovací křídlo (střední) 42nd Bombardment Wing (Medium)
    Originální název:
    Original Name:
    42nd Bombardment Wing (Medium)
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    31.07.1943
    Předchůdce:
    Predecessor:
    42. bombardovací křídlo (střemhlavé) 42nd Bombardment Wing (Dive)
    Datum zániku:
    Disbanded:
    25.10.1945
    Nástupce:
    Successor:
    42. letecká divize 42nd Air Division
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    31.07.1943-21.08.1943 12. letecká armáda
    21.08.1943-01.09.1943 ?
    01.09.1943-01.11.1943 12. velitelství bombardovacího letectva
    01.11.1943-01.01.1944 15. letecká armáda
    01.01.1944-27.11.1944 12. letecká armáda
    27.11.1944-06.01.1945 12. velitelství taktického letectva
    06.01.1945-21.05.1945 Severozápadoafrické velitelství strategického letectva
    21.05.1945-26.07.1945 12. velitelství taktického letectva
    26.07.1945-13.10.1945 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
    13.10.1945-25.10.1945 Velitelství bojových služeb
    31.07.1943-21.08.1943 Twelfth Air Force
    21.08.1943-01.09.1943 Northwest African Strategic Air Force
    01.09.1943-01.11.1943 XII Bomber Command
    01.11.1943-01.01.1944 Fifteenth Air Force
    01.01.1944-27.11.1944 Twelfth Air Force
    27.11.1944-06.01.1945 XII Tactical Air Command
    06.01.1945-21.05.1945 First Tactical Air Force (Provisional)
    21.05.1945-26.07.1945 XII Tactical Air Command
    26.07.1945-13.10.1945 United States Air Forces in Europe
    13.10.1945-25.10.1945 Army Service Forces
    Dislokace:
    Deployed:
    21.08.1943-15.11.1943 Ariana
    15.11.1943-21.09.1944 Elmas, Elmas Field /
    21.09.1944-24.11.1944 Lucciana, Borgo Airfield
    24.11.1944-24.10.1945 Dijon
    24.10.1945-25.10.1945 Orangetown, Camp Shanks
    Velitel:
    Commander:
    31.07.1943-23.08.1943 ?, ? ( ? )
    24.08.1943-01.09.1944 Webster, Robert M. (Brigadier General)
    01.09.1944-25.10.1945 Doyle, John P. (Brigadier General)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    25.08.1943-01.01.1944 320. bombardovací skupina (střední)
    01.03.1944-29.05.1945 320. bombardovací skupina (střední)


    25.08.1943-01.01.1944 320th Bombardment Group (Medium)
    01.03.1944-29.05.1945 320th Bombardment Group (Medium)


    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/139204#453351Verze : 1
    MOD