7. stíhací křídlo [1942-1943]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 29.590,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

7. stíhací křídlo [1942-1943]

7th Fighter Wing

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    7. stíhací křídlo 7th Fighter Wing
    Originální název:
    Original Name:
    7th Fighter Wing
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    30.05.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    7. stíhací křídlo 7th Pursuit Wing
    Datum zániku:
    Disbanded:
    23.02.1943
    Nástupce:
    Successor:
    47. bombardovací křídlo (střední) 47th Bombardment Wing (Medium)
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    30.05.1942-07.06.1942 1. letecká armáda
    07.06.1942-27.09.1942 8. letecká armáda
    07.06.1942-27.09.1942 dočasně podřízeno : 1. letecká armáda
    27.09.1942-07.01.1943 12. velitelství letecké podpory
    27.09.1942-17.10.1942 dočasně podřízeno : 1. letecká armáda
    17.10.1942-08.11.1942 ?
    31.12.1942-06.01.1943 dočasně podřízeno : Marocké smíšené křídlo
    07.01.1943-18.02.1943 12. velitelství bombardovacího letectva
    18.02.1943-23.02.1943 Severozápadoafrické velitelství strategického letectva
    30.05.1942-07.06.1942 First Air Force
    07.06.1942-27.09.1942 Eighth Air Force
    07.06.1942-27.09.1942 attached to First Air Force
    27.09.1942-07.01.1943 XII Air Support Command
    27.09.1942-17.10.1942 attached to First Air Force
    17.10.1942-08.11.1942 attached to Task Force A
    31.12.1942-06.01.1943 attached to Moroccan Composite Wing
    07.01.1943-18.02.1943 XII Bomber Command
    18.02.1943-23.02.1943 Northwest African Strategic Air Force
    Dislokace:
    Deployed:
    07.06.1942-17.10.1942 Harrisburg Municipal Airport
    17.10.1942-24.10.1942 Hampton, Langley Field
    11.11.1942-11.01.1943 Casablanca, Casablanca Airfield /
    11.01.1943-23.02.1943 Chelghoum Laid, Chateau-dun-du-Rhumel Airfield /

    Velitel:
    Commander:
    07.06.1942-14.09.1942 Berglund, Eugene M. (Major)
    14.09.1942-14.01.1943 Crosthwaite, John C. (Colonel)
    14.01.1943-23.02.1943 Ridenour, Carlyle H. (Brigadier General)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    DD.01.1943-DD.02.1943 14. stíhací skupina
    18.02.1943-23.02.1943 320. bombardovací skupina (střední)


    DD.01.1943-DD.02.1943 14th Fighter Group 
    18.02.1943-23.02.1943 320th Bombardment Group (Medium)


    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/139224#453371Verze : 1
    MOD