50. křídlo pro přepravu jednotek [1942-1946]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

50. křídlo pro přepravu jednotek [1942-1946]

50th Troop Carrier Wing

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    50. křídlo pro přepravu jednotek 50th Troop Carrier Wing
    Originální název:
    Original Name:
    50th Troop Carrier Wing
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    04.07.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    50. transportní křídlo 50th Transport Wing
    Datum zániku:
    Disbanded:
    31.07.1946
    Nástupce:
    Successor:
    50. letecká divize 50th Air Division
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    30.04.1942-09.10.1943 ?
    09.10.1943-15.10.1943 ?
    15.10.1943-16.10.1943 9. letecká armáda
    16.10.1943-29.09.1945 9. velitelství pro přepravu jednotek
    29.09.1945-21.03.1946 1. velitelství pro přepravu jednotek
    21.03.1946-28.03.1946 Velitelství taktického letectva
    28.03.1946-31.07.1946 3. letecká armáda
    30.04.1942-09.10.1943 Air Transport Command
    09.10.1943-15.10.1943 Army Service Forces
    15.10.1943-16.10.1943 Ninth Air Force
    16.10.1943-29.09.1945 IX Troop Carrier Command
    29.09.1945-21.03.1946 I Troop Carrier Command
    21.03.1946-28.03.1946 Tactical Air Command
    28.03.1946-31.07.1946 Third Air Force
    Dislokace:
    Deployed:
    25.05.1942-09.09.1942 Camp Williams
    09.09.1942-27.04.1943 Knob Noster, Army Air Base, Knob Noster
    27.04.1943-28.07.1943 Camp Mackall
    28.07.1943-29.09.1943 Fayetteville, Pope Field
    17.10.1943-18.11.1943 Cottesmore, Royal Air Force Station Cottesmore
    18.11.1943-26.04.1944 Bottesford
    26.04.1944-01.10.1944 Clyst Honiton, RAF Exeter
    01.10.1944-03.11.1944 LeMans
    03.11.1944-29.09.1945 Chartres
    29.09.1945-31.07.1946 Fayetteville, Pope Field
    Velitel:
    Commander:
    29.05.1942-02.11.1942 Clark, Harold L. (Colonel)
    02.11.1942-20.11.1942 Chappell, Julian M. (Lieutenant Colonel)
    20.11.1942-04.04.1943 Love, P. R. (Colonel)
    04.04.1943-23.06.1945 Chappell, Julian M. (Brigadier General)
    23.06.1945-18.07.1945 Hoyt, Stanley C. (Colonel)
    18.07.1945-31.07.1946 Chappell, Julian M. (Brigadier General)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    12.10.1942-03.11.1942 61. skupina pro přepravu jednotek
    DD.02.1943-15.04.1943 434. skupina pro přepravu jednotek
    19.03.1943-15.04.1943 433. skupina pro přepravu jednotek
    01.04.1943-15.04.1943 436. skupina pro přepravu jednotek
    01.05.1943-12.07.1943 375. skupina pro přepravu jednotek
    01.05.1943-DD.09.1943 403. skupina pro přepravu jednotek
    02.06.1943-DD.09.1943 433. skupina pro přepravu jednotek
    02.08.1943-13.08.1943 436. skupina pro přepravu jednotek
    16.10.1943-18.02.1944 315. skupina pro přepravu jednotek
    18.10.1943-03.03.1944 434. skupina pro přepravu jednotek
    DD.01.1944-03.03.1944 436. skupina pro přepravu jednotek
    DD.02.1944-17.02.1944 437. skupina pro přepravu jednotek
    DD.03.1944-29.09.1945 440. skupina pro přepravu jednotek
    DD.04.1944-20.05.1945 442. skupina pro přepravu jednotek
    20.05.1945-31.01.1946 349. skupina pro přepravu jednotek
    10.07.1945-18.07.1945 437. skupina pro přepravu jednotek
    05.02.1946-31.07.1946 434. skupina pro přepravu jednotek


    12.10.1942-03.11.1942 61st Troop Carrier Group
    DD.02.1943-15.04.1943 434th Troop Carrier Group
    19.03.1943-15.04.1943 433rd Troop Carrier Group
    01.04.1943-15.04.1943 436th Troop Carrier Group
    01.05.1943-12.07.1943 375th Troop Carrier Group
    01.05.1943-DD.09.1943 403rd Troop Carrier Group
    02.06.1943-DD.09.1943 433rd Troop Carrier Group
    02.08.1943-13.08.1943 436th Troop Carrier Group
    16.10.1943-18.02.1944 315th Troop Carrier Group
    18.10.1943-03.03.1944 434th Troop Carrier Group
    DD.01.1944-03.03.1944 436th Troop Carrier Group
    DD.02.1944-17.02.1944 437th Troop Carrier Group
    DD.03.1944-29.09.1945 440th Troop Carrier Group
    DD.04.1944-20.05.1945 442nd Troop Carrier Group
    20.05.1945-31.01.1946 349th Troop Carrier Group
    10.07.1945-18.07.1945 437th Troop Carrier Group
    05.02.1946-31.07.1946 434th Troop Carrier Group


    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/139242#453389Verze : 0
    MOD