57. bombardovací křídlo [1943-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 29.590,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

57. bombardovací křídlo [1943-1945]

57th Bombardment Wing

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    57. bombardovací křídlo 57th Bombardment Wing
    Originální název:
    Original Name:
    57th Bombardment Wing
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    06.04.1943
    Předchůdce:
    Predecessor:
    8. stíhací křídlo 8th Fighter Wing
    Datum zániku:
    Disbanded:
    12.09.1945
    Nástupce:
    Successor:
    57. letecká divize 57th Air Division
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    06.04.1943-23.08.1943 9. letecká armáda
    22.12.1942-DD.MM.1943 dočasně podřízeno : 9. velitelství stíhacího letectva
    23.08.1943-31.08.1943 12. letecká armáda
    31.08.1943-01.01.1944 12. velitelství letecké podpory
    01.01.1944-01.03.1944 12. velitelství bombardovacího letectva
    01.03.1944-15.08.1945 12. letecká armáda
    15.08.1945-12.09.1945 ?
    06.04.1943-23.08.1943 Ninth Air Force
    22.12.1942-DD.MM.1943 attached to IX Fighter Command
    23.08.1943-31.08.1943 Twelfth Air Force
    31.08.1943-01.01.1944 XII Air Support Command
    01.01.1944-01.03.1944 XII Bomber Command
    01.03.1944-15.08.1945 Twelfth Air Force
    15.08.1945-12.09.1945 Army Air Forces Service Command, Mediterranean Theater of Operations
    Dislokace:
    Deployed:
    12.02.1943-05.06.1943 Kibrit, Landing Ground 213 /
    05.06.1943-28.08.1943 Abou Sultan, stanice RAF Deversoir /
    28.08.1943-04.09.1943 Tunis
    04.09.1943-07.10.1943 Lentini
    07.10.1943-29.10.1943 Naples, ?
    29.10.1943-04.01.1944 Foggia, ?
    04.01.1944-20.04.1944 Trocchia
    20.04.1944-05.10.1944 Ghisonaccia, Ghisonaccia Airfield
    05.10.1944-07.04.1945 Migliacharo
    07.04.1945-23.08.1945 Fano, Fano Airfield /
    23.08.1945-12.09.1945 Pomigliano Staging Airdrome No. 2

    Velitel:
    Commander:
    DD.06.1943-20.08.1943 ?, ? ( ? )
    21.08.1943-15.10.1943 Darmody, John J. (Captain)
    15.10.1943-01.01.1944 Gravely, William S. (Colonel)
    02.01.1944-01.03.1944 ?, ? ( ? )
    01.03.1944-24.05.1945 Knapp, Robert D. (Brigadier General)
    24.05.1945-12.09.1945 Hunter, Anthony G. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:




    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/139246#453393Verze : 0
    MOD