64. stíhací křídlo [1943-1947]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

64. stíhací křídlo [1943-1947]

64th Fighter Wing

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    64. stíhací křídlo 64th Fighter Wing
    Originální název:
    Original Name:
    64th Fighter Wing
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    24.07.1943
    Předchůdce:
    Predecessor:
    3. křídlo protivzdušné obrany 3rd Air Defense Wing
    Datum zániku:
    Disbanded:
    05.06.1947
    Nástupce:
    Successor:
    64. letecká divize (obranná) 64th Air Division (Defense)
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    09.03.1943-DD.04.1944 12. velitelství letecké podpory
    DD.04.1944-05.06.1947 12. velitelství taktického letectva
    27.11.1944-DD.05.1945 dočasně podřízeno : ?
    09.03.1943-DD.04.1944 XII Air Support Command
    DD.04.1944-05.06.1947 XII Tactical Air Command
    27.11.1944-DD.05.1945 attached to First Tactical Air Force [Provisional]
    Dislokace:
    Deployed:
    12.07.1943-01.09.1943 Gela, Gela Airfield /
    01.09.1943-07.10.1943 Milazzo, Barcelona Landing Ground /
    07.10.1943-01.06.1944 Frattamaggiore
    01.06.1944-07.06.1944 San Felice de Circeo
    07.06.1944-19.06.1944 Rocca di Papa
    19.06.1944-19.07.1944 Orbetello, Orbetello Airfield /
    19.07.1944-15.08.1944 Naples, Santa Maria Airfield /
    15.08.1944-19.09.1944 St Tropez
    19.09.1944-03.11.1944 Dole
    03.11.1944-15.01.1945 Ludres
    15.01.1945-01.04.1945 Tomblaine, Advanced Landing Ground Y-42 Nancy/Essey
    01.04.1945-29.04.1945 Edenkoben
    29.04.1945-07.07.1945 Schwäbisch Hall, US Army Airfield /
    07.07.1945-01.12.1945 Darmstadt
    01.12.1945-05.06.1947 Bad Kissingen, Army Air Force Station Bad Kissingen /
    Velitel:
    Commander:
    24.07.1943-30.04.1944 Haskins, John R. (Brigadier General)
    30.04.1944-29.01.1945 Barcus, Glenn O. (Brigadier General)
    29.01.1945-30.09.1945 Jackson, Nelson P. (Colonel)
    30.09.1945-02.06.1946 Schramm, Ned (Brigadier General)
    02.06.1946-05.06.1947 Dorr, Henry W. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    DD.07.1943-23.08.1943 86. bombardovací skupina (střemhlavá)
    DD.07.1943-DD.11.1943 86. stíhací-bombardovací skupina
    20.08.1946-25.06.1947 27. stíhací skupina
    20.08.1946-01.03.1947 86. stíhací skupina
    09.11.1946-15.05.1947 52. stíhací skupina (pro každé počasí)


    DD.07.1943-23.08.1943 86th Bombardment Group (Dive)
    DD.07.1943-DD.11.1943 86th Fighter-Bomber Group
    20.08.1946-25.06.1947 27th Fighter Group
    20.08.1946-01.03.1947 86th Fighter Group
    09.11.1946-15.05.1947 52nd Fighter Group (All Weather)


    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/139258#453405Verze : 0
    MOD