II. obrněný sbor [1942-1943]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

II. obrněný sbor [1942-1943]

II Armored Corps

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    II. obrněný sbor II Armored Corps
    Originální název:
    Original Name:
    II Armored Corps
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    14.01.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    09.10.1943
    Nástupce:
    Successor:
    XVIII. sbor XVIII Corps
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Dislokace:
    Deployed:
    17.01.1941-DD.MM.RRRR Leesville, Camp Polk

    Velitel:
    Commander:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    31.03.1943-20.10.1943 2. obrněná skupina
    31.03.1943-20.10.1943 2nd Armored Group
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions, and Separate Brigades, Center of Military History, United States Army, Washington, 1999
    www.usmilitariaforum.com
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/143980#464569Verze : 0
    MOD