5. pěší divize [1942-1946]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.400,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

5. pěší divize [1942-1946]

5th Infantry Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    5. pěší divize 5th Infantry Division
    Originální název:
    Original Name:
    5th Infantry Division
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.08.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    5. divize 5th Division
    Datum zániku:
    Disbanded:
    20.09.1946
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Dislokace:
    Deployed:
    26.01.1944-15.02.1944 Tidworth, Tidworth Barracks
    15.02.1944-10.07.1944 Bryansford, ?
    10.07.1944-15.07.1944 Montebourg, ? /
    15.07.1944-24.07.1944 Balleroy, ? /
    24.07.1944-29.07.1944 Cerisy-la-Foret, ? /
    29.07.1944-01.08.1944 Litteau, ? /
    01.08.1944-04.08.1944 Aux Malles, ? /
    04.08.1944-05.08.1944 Cerisy-la-Salle, ? /
    05.08.1944-11.08.1944 Lafrense Vitry, ? /
    11.08.1944-13.08.1944 Angers, ? /
    13.08.1944-14.08.1944 Saint-Calais, ? /
    14.08.1944-15.08.1944 Authon, ? /
    15.08.1944-17.08.1944 Bailleau-le-Pin (Harville), ? /
    17.08.1944-18.08.1944 Pezy, ? /
    18.08.1944-22.08.1944 Levesville, ? /
    22.08.1944-23.08.1944 Thignonville, ? Thinville, ? /
    23.08.1944-23.08.1944 Malesherbes, ? /
    23.08.1944-24.08.1944 Nemours, ? /
    24.08.1944-26.08.1944 Villecerf, ? /
    26.08.1944-27.08.1944 Gumery, ? /
    27.08.1944-29.08.1944 Sezanne, ? /
    29.08.1944-29.08.1944 Charmoy, ? /
    29.08.1944-30.08.1944 Sermiers, ? /
    30.08.1944-31.08.1944 Reims, ? /
    31.08.1944-01.09.1944 Somme-Suippe, ? /
    01.09.1944-06.09.1944 Verdun, ? /
    06.09.1944-13.09.1944 Vionville, ? /
    13.09.1944-27.09.1944 Chambley-Bussières, ? /
    27.09.1944-20.10.1944 Villers-sous-Prény, ? /
    20.10.1944-01.11.1944 Piennes, ? /
    01.11.1944-11.11.1944 Villers-sous-Prény, ? /
    11.11.1944-16.11.1944 Lesmenils, ? /
    16.11.1944-02.12.1944 Verny, Ft. Leisne /
    02.12.1944-06.12.1944 Zimming, ? /
    06.12.1944-16.12.1944 Freyming-Merlebach (Mine de Huille 1)), ? /
    16.12.1944-21.12.1944 Saarlautern, ? /
    21.12.1944-23.12.1944 Neudorf, ? /
    23.12.1944-24.12.1944 Metz, ? /
    24.12.1944-30.12.1944 Junglinster, ? /
    30.12.1944-21.01.1945 Fels, ? /
    21.01.1945-04.02.1945 Schieren, ? /
    04.02.1945-06.02.1945 Junglinster, ? /
    06.02.1945-18.02.1945 Scheidgen, ? /
    18.02.1945-25.02.1945 Chateau, ? /
    25.02.1945-28.02.1945 Nusbaum, ? /
    28.02.1945-08.03.1945 Metterich (Messersich?), ? /
    08.03.1945-10.03.1945 Dudeldorf, ? /
    10.03.1945-12.03.1945 Daun, ? /
    12.03.1945-16.03.1945 Kaisersesch, ? /
    16.03.1945-17.03.1945 Treis, ? /
    17.03.1945-18.03.1945 Kastellaun, ? /
    18.03.1945-19.03.1945 Simmern, ? /
    19.03.1945-21.03.1945 Winterburg, ? /
    21.03.1945-22.03.1945 Wendelsheim, ? /
    22.03.1945-26.03.1945 Undenheim, ? /
    26.03.1945-27.03.1945 Trebur, ? /
    27.03.1945-27.03.1945 Waldorf, ? /
    27.03.1945-05.04.1945 Frankfurt am Main, ? /
    05.04.1945-09.04.1945 Lich, ? /
    09.04.1945-11.04.1945 Bigge, ? /
    11.04.1945-13.04.1945 Meschede, ? /
    13.04.1945-15.04.1945 Sundern, ? /
    15.04.1945-25.04.1945 Menden, ? /
    25.04.1945-26.04.1945 Langenselbold, ? /
    26.04.1945-27.04.1945 Bamberg, ? /
    27.04.1945-02.05.1945 Grafenau, ? /
    02.05.1945-05.05.1945 Waldkirchen, ? /
    05.05.1945-DD.MM.RRRR Bischofsreut, ? /
    Velitel:
    Commander:
    01.08.1942-23.06.1943 Parker, Cortland T. (Major General)
    24.06.1943-02.07.1943 Warnok, Allen D. (Brigadier General)
    03.07.1943-20.04.1945 Irwin, Stafford Leroy (Major General)
    21.04.1945-20.07.1946 Brown, Albert E. (Major General)
    DD.06.1946-DD.06.1946 Sherman, Harry B. (Brigadier General)
    20.07.1946-20.09.1946 Doe, Jens A. (Major General)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    15.12.1943-DD.MM.RRRR Franson, Paul O. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Red Diamond
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Red Diamond
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    1) pravdepodobne Mine de Huille je banská jama, resp. povrchový dol -
    Zdroje:
    Sources:
    Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions, and Separate Brigades, Center of Military History, United States Army, Washington, 1999
    http://perso.numericable.fr/~yvesjbel/cg1767.html
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/144#551931Verze : 51
    MOD
    Avatar
    STRUKTURA DIVIZE


    2nd Infantry Regiment
    10th Infantry Regiment
    11th Infantry Regiment
    19th FA Battalion (105mm Howizter)
    46th FA Battalion (105mm Howizter)
    50th FA Battalion (105mm Howizter)
    21st FA Battalion (155mm Howizter)
    5th Reconnaissance Troop (Mechanized)
    5th Quartermaster Company
    7th Engineer Combat Battalion
    5th Medical Battalion
    5th Signal Company
    705th Ordnance Light Maintenance Company
    Band
    Headquarters Company
    Military Police Platoon
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/144#811Verze : 1
    Avatar
    Znak 5th Infantry Division
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/144#33281Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Assistant Division Commander
    1943.12.15 Brig.Gen.Alan D.Warnock
    Artillery Commander
    1943.12.15 Brig.Gen.Harnold C.Vanderveer
    Chief of Staff
    1943.12.15 Col.Paul O.Franson
    Assistant Chief of Staff G-1 ( Personnel )
    1943.12.15 Lt.Col.Hugh J.Socks
    1944.02.06 Maj.Clayton E.Crafts
    1944.07.01 Lt.Col.Clayton E.Crafts
    Assistant Chief of Staff G-2 ( Intelligence )
    1943.12.15 Lt.Col.Donal W.Thackery
    Assistant Chief of Staff G-3 ( Operations & Training )
    1943.12.15 Lt.Col.Randolph C.Dickens
    Assistant Chief of Staff G-4 ( Supply & Evacuation )
    1943.12.15 Lt.Col.Richard L.McKee
    Assistant Chief of Staff G-5 ( Civil Affairs )
    1944.05.13 Maj.George E.B. Peddy
    1944.11.01 Lt.Col.George E.B. Peddy
    Adjuntant General
    1943.12.15 Maj.Charles H.Conway
    1944.02.01 Lt.Col.Charles H.Conway


    Vznik: 2 října 1939
    Příchod ETO: 9 srpna 1943*
    Přesun na kontinent: 9 července 1944 ( D+33 )
    Vstup do boje
    ...první jednotky: 14 července 1944
    ...celá divize: 16 července 1944
    Počet dní v boji: 270


    *10th Infantry Regiment a 46th Field Artillery Battalion dorazily na Island 16 září 1941


    Ztráty
    Mrtví: 2 083
    Zranění: 9 278
    Nezvěstní: 1 073
    Zajatí: 101
    Bojové ztráty: 12 475
    Nebojové ztráty: 11 012
    Celkové ztráty: 23 487
    Obměna divize: 166.7%


    Kampaně
    Normandie
    Severní Francie
    Ardeny
    Porýní
    Střední Evropa


    Vyznamenání
    Distinguished Service Cross: 34
    Legion of Merit: 16
    Silver Star: 608
    Soldier Medal: 12
    Bronze Star: 2 207
    Air Medal: 98
    DFC: 2


    Počet získaných zajatců................71 603


    2nd Infantry Regiment
    1944.07.10 Col.A Worrell Roffe
    1945.04.26 Col.Walter R.Graham
    10th Infantry Regiment
    1943.12.15 Col.Robert P.Bell
    11th Infantry Regiment
    1944.07.09 Col.Charles W.Yuill
    1944.11.21 Col.Paul J.Black
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/144#208446Verze : 1
    Avatar
    Jednotky 5th Infantry Division u jiných divizí


    Cavalry


    5th Reconnaissance Troop
    1944.12.23-1944.12.24
    4th Infantry Division


    Filed Artillery


    5th Infantry Division Artillery
    1944.11.23-1944.11.27
    95th Infantry Division


    Infantry


    2nd Combat Team
    1944.09.10-1944.09.15
    2nd Armored Division
    10th Infantry Regiment
    3rd Battalion
    1944.11.26-1944.11.28
    95th Infantry Division
    10th Combat Team
    1944.11.30-1944.12.01
    4th Infantry Division
    2nd Infantry Regiemnt
    3rd Battalion
    1944.12.12-1944.12.17
    95th Infantry Division
    10th Combat Team
    ...46th Field Artillery Battalion
    ...7th Engineer Combat Battalion Company "B"
    1944.12.22-1944.12.24
    4th Infantry Division
    11th Combat Team
    1945.03.01-1945.03.08
    4th Armored Division
    11th Infantry Regiment
    1st Battalion
    1945.04.07-1945.04.15
    7th Armored Division
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/144#208541Verze : 0
    Avatar


    Datum
    sbor
    armáda
    skupina armád


    11 května 1942
    V
    ---
    Veliteství na Islandu


    22 října 1943
    ---
    První
    ETO USA


    23 prosince 1943
    XV
    První
    ---


    31 ledna 1944
    XV
    ---
    ETO USA


    13 července 1944
    V
    První
    ETO USA


    1 srpna 1944
    ---
    Třetí
    12th


    4 srpna 1944
    XX
    Třetí
    12th


    21 prosince 1944
    XII
    Třetí
    12th


    28 března 1945
    XX
    Třetí
    12th


    7 dubna 1945
    III
    Třetí
    12th


    18 dubna 1945
    ---
    Třetí
    12th


    22 dubna 1945
    XVI
    Třetí
    12th


    25 dubna 1945
    III
    Třetí
    12th


    29 dubna 1945
    XII
    Třetí
    12th
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/144#218368Verze : 0
    Avatar
    Města kde sídlilo velitelství 5th Infantry Division v roce 1944


    Datum
    město
    region
    stát


    26 ledna 1944
    Tidworth Barracks
    Wiltshire
    Anglie


    15 února 1944
    Brzansford
    -----
    Severní Irsko


    10 července 1944
    Montebourg
    Manche
    Francie


    15 července 1944
    Balleroy
    Calvados
    Francie


    24 července 1944
    Corisy-la-Foret
    Manche
    Francie


    29 července 1944
    Litteau
    Manche
    Francie


    1 srpna 1944
    Aux Malles
    Calvados
    Francie


    4 srpna 1944
    Cerisy-la-Salle
    Manche
    Francie


    5 srpna 1944
    Lafrense Vitry
    Manche]
    Francie


    11 srpna 1944
    Angers
    Maine-et-Loire
    Franice


    13 srpna 1944
    St.Calis
    Sarthe
    Francie


    14 srpna 1944
    Authon
    Eure-et-Loire
    Francie


    15 srpna 1944
    Harville
    Eure-et-Loire
    Francie


    17 srpna 1944
    Pezy
    Eure-et-Loire
    Francie


    18 srpna 1944
    Levesville
    Eure-et-Loire
    Francie


    22 srpna 1944
    Thinville
    Seine-et-Marne
    Francie


    23 srpna 1944
    Malesherbes
    Seine-et-Marne
    Francie


    23 srpna 1944
    Nemours
    Seine-et-Marne
    Francie


    24 srpna 1944
    Villecerf
    Seine-et-Marne
    Francie


    26 srpna 1944
    Goumery
    Seine-et-Marne
    Francie


    27 srpna 1944
    Suzanne
    Marne
    Francie


    29 srpna 1944
    Charmoye
    Marne
    Francie


    29 srpna 1944
    Semier
    Marne
    Francie


    30 srpna 1944
    Reims
    Marne
    Francie


    31 srpna 1944
    Somme-Suippe
    Marne
    Francie


    1 záři 1944
    Verdun
    Meuse
    Francie


    6 záři 1944
    Vionville
    Meuse
    Francie


    13 záři 1944
    Chambley
    Meurthe-et-Moselle
    Francie


    27 záři 1944
    Villers-sur-le-Preny
    Meurthe-et-Moselle
    Francie


    20 řijna 1944
    Piennes
    Meurthe-et-Moselle
    Francie


    1 listopadu 1944
    Villers-sur-le-Preny
    Meurthe-et-Moselle
    Francie


    11 listopadu 1944
    Lesmenils
    Meurthe-et-Moselle
    Francie


    16 listopadu 1944
    Ft.Leisne
    Moselle
    Francie


    2 prosince 1944
    Zimming
    Moselle
    Francie


    6 prosince 1944
    Mine de Huille
    Moselle
    Francie


    16 prosinec 1944
    Saarlautern
    Poryni
    Nemecko


    21 prosince 1944
    Neudorf
    ----
    Lucembursko


    23 prosince 1944
    Metz
    Moselle
    Francie


    24 prosince 1944
    Junglinster
    ----
    Lucembursko


    30 prosince 1944
    Fels
    ----
    Lucembursko
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/144#218676Verze : 0
    Avatar
    Města kde sídlilo velitelství 5th Infantry Division v roce 1945


    Datum
    město
    region
    stát


    21 ledna 1945
    Schieren
    ---
    Lucembursko


    4 února 1945
    Junglinster
    ---
    Lucembursko


    6 února 1945
    Scheidgen
    ---
    Licembursko


    18 února 1945
    Chateau
    ---
    Lucembursko


    25 února 1945
    Nusbaum
    Porýní
    Německo


    28 února 1945
    Messersich
    Porýní
    Německo


    8 března 1945
    Dudeldorf
    Porýní
    Německo


    10 března 1945
    Daun
    Porýní
    Německo


    12 března 1945
    Kaisersesch
    Porýní
    Německo


    16 března 1945
    Treis
    Porýní
    Německo


    17 března 1945
    Kastellaum
    Porýní
    Německo


    18 března 1945
    Simmern
    Porýní
    Německo


    19 března 1945
    Winterburg
    Porýní
    Německo


    21 března 1945
    Wendelsheim
    Hesensko
    Německo


    22 března 1945
    Undenheim
    Hesensko
    Německo


    26 března 1945
    Trebur
    Hesensko
    Německo


    27 března 1945
    Waldorf
    Hesensko
    Německo


    27 března 1945
    Frankfurt
    Hesensko
    Německo


    5 dubna 1945
    Lich
    Hesensko
    Německo


    9 dubna 1945
    Bigge
    Hesensko
    Německo


    11 dubna 1945
    Marschede
    Westfálsko
    Německo


    13 dubna 1945
    Sundern
    Westfálsko
    Německo


    15 dubna 1945
    Manden
    Wetfálsko
    Německo


    25 dubna 1945
    Langenselvold
    Hesensko
    Německo


    26 dubna 1945
    Bamberg
    Bavorsko
    Německo


    27 dubna 1945
    Grafenau
    Bavorsko
    Německo


    2 května 1945
    Waldkirchen
    Bavorsko
    Německo


    5 května 1945
    Bischofsreut
    Bavorsko
    Německo
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/144#218690Verze : 0
    Avatar
    Jednotky připojené k 5th Infantry Division


    protiletadlové jednotky


    449th AAA AW Battalion
    13 července-23 listopadu 1944
    29 července-31 března 1945
    116th AAA Gun Battalion
    30 července 1944-1 srpna 1944


    tankové jednotky


    735th Tank Battalion
    13 července 1944-20 října 1944
    1 listopadu 1944-20 prosince 1944
    Combat Command "B"
    7th Armored Division
    9 září 1944-15 září 1944
    737th Tank Battalion
    23 prosince 1944-11 června 1945
    748th Tank Battalion
    22 března 1945-23 března 1945
    17th Tank Battalion "B" Company
    7th Armored Division


    průzkumné jednotky


    38th Cavalry Reconnaissance Squadron ( -Troop "B" )
    14 července 1944-18 července 1944
    38th Cavalry Reconnaissance Squadron Troop "B"
    14 července 1944-30 července 1944
    3rd Cavalry Reconnaissance Squadron Troop "C"
    7 září 1944-11 září 1944
    3rd Cavalry Reconnaissance Squadron
    11 září 1944-14 září 1944
    6th Cavalry Group
    1 prosince 1944-16 prosince 1944
    6th Cavalry Reconnaissance Squadron
    1 prosince 1944-16 prosince 1944
    28th Cavalry Reconnaissance Squadron Troop "E"
    1 prosince 1944-16 prosince 1944
    2nd Cavalry Reconnaissance Squadron Troop "C"
    26 března 1945-28 března 1945
    32nd Cavalry Reconnaissance Squadron
    8 dubna 1945-13 dubna 1945
    18th Cavalry Reconnaissance Squadron Troop "F"
    8 dubna 1945-13 dubna 1945


    Chemické


    81st Chemical Mortar Battalion Company "D"
    13 července 1944-1 srpna 1944
    84th Chemical Smooke Generator Company
    7 září 1944-20 září 1944
    81st Chemical Mortar Battalion
    Company "C & "D"
    19 září 1944-20 října 1944
    Company "C"
    1 listopadu 1944-10 listopadu 1944
    Company "D"
    1 listopadu 1944-22 listopadu 1944
    Company "A"
    16 prosince 1944-21 prosince 1944
    91st Chemical Mortar Battalion
    Company "C"
    22 prosince 1944-15 ledna 1945
    4 února 1945-22 února 1945
    Company "D"
    20 prosince 1944-1 února 1945
    81st Chemical Mortar Battalion 2 sections
    6 února 1945-12 února 1945
    84th Chemical Smooke Generator Company
    12 února 1945-28 února 1945
    2 března 1945-5 března 1945
    84th Chemical Smooke Generator Company 2 sections
    13 března 1945-24 března 1945
    84th Chemical Smooke Generator Company - 2 section
    21 března 1945-24 března 1945
    90th Chemical Mortar Battalion
    Company "B"
    8 dubna 1945-15 dubna 1945
    Company "C"
    12 dubna 1945-15 dubna 1945


    ženijní jednotky


    150th Engineer Comabt Battalion
    9 srpna 1944-13 srpna 1944
    994th Engineer Treadway Bridge Company 1st Platoon
    9 srpna 1944-13 srpna 1944
    573th Engineer Light Ponton Company
    9 srpen 1944-13 srpna 1944
    1st platoon
    24 srpna 1944-27 srpna 1944
    160th Engineer Comabat Battalion
    25 srpna 1944-27 srpna 1944
    29 srpna 1944- 30 srpna 1944
    989th Engineer Treadway Bridge Company
    25 srpna 1944-27 srpna 1944
    29 srpna 1944-30 srpna 1944
    509th Engineer Light Ponton Company
    29 srpna 1944-30 srpna 1944
    293rd Engineer Combat Battalion Company "B"
    1 prosince 1944-16 prosince 1944


    dělostřelecké jednotky


    187th Field Artillery Battalion ( 155 Howitzer )
    30 července 1944-1 srpna 1944
    204th Field Artillery Battalion ( 155 Howitzer )
    9 srpna 1944-13 srpna 1944
    7th Field Artillery Observation Battalion Battery "B"
    10 srpna 1944-13 srpna 1944
    282nd Field Artillery Battalion ( 105 Howitzer )
    25 srpna 1944-5 září 1944
    241st Field Artillery Battalion ( 105 Howitzer )
    25 srpna 1944-29 září 1944
    284th Field Artillery Battalion ( 105 Howitzer )
    25 srpna 1944-21 října 1944
    8 listopadu 1944-22 listopadu 1944
    16 prosince 1944-21 prosince 1944
    434th Field Artillery Battalion
    10 září 1944-15 září 1944
    244th Field Artillery Battalion ( 155 Gun )
    22 listopadu 1944-7 prosince 1944
    558th Field Artillery Battalion ( 155 Gun )
    Battery "B" 1section
    28 listopadu 1944-7 prosince 1944
    Battery "B"
    16 prosince 1944-21 prosince 1944
    Battery "B" 1 platoon
    11 února 1945-21 února 1945


    pěší jednotky


    5th Ranger Infantry Battalion
    1 prosince 1944-16 prosince 1944
    8th Infantry Regiment 3rd Battalion
    4th Infantry Division
    15 ledna 1945-17 ledna 1945
    417th Combat Team
    76th Infantry Division
    4 února 1945-11 února 1945
    101st Infantry Regiment 2nd Battalion
    26th Infantry Division
    21 března 1945-23 března 1945
    357th Infantry Regiment
    90th Infantry Division
    23 března 1945-24 března 1945
    Task Force Satt
    2 dubna 1945-4 dubna 1945
    16th Fusilliers Battalion ( Belgie )
    18 dubna 1945-19 dubna 1945


    protitankové jednotky


    818th Tank Destroyer Battalion
    13 srpna 1944-20 prosince 1944
    774th Tank Destroyer Battalion
    14 září 1944-24 září 1944
    Company "B"
    26 září 1944-15 října 1944
    Company "A"
    26 září 1944-22 října 1944
    705th Tank Destroyer Battalion
    1 listopadu 1944-2 listopadu 1944
    773rd Tank Destroyer Battalion
    1 listopadu 1944-2 listopadu 1944
    774th Tank destroyer Battalion
    5 listopadu 1944-22 listopadu 1944
    602nd Tank Destroyer Battalion Company "C"
    1 prosince 1944-16 prosince 1944
    807th Tank Destroyer Battalion
    17 prosince 1944-21 prosince 1944
    808th Tank Destroyer Battalion Company "C"
    21 prosince 1944-28 prosince 1944
    654th Tank Destroyer Battalion
    22 prosince 1944-25 prosince 1944
    803rd Tank Destroyer Battalion
    25 prosince 1944-13 června 1945
    808th Tank Destroyer Battalion Company "B" 1platoon
    10 února 1945-16 února 1945
    691st Tank Destroyer Battalion Company "B"
    23 března 1945-24 března 1945





    zdroje: internet,archiv autora
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/144#220276Verze : 0