Rúbaň

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Rúbaň

okr. Nové Zámky

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Rúbaň Ruban
    Originální název:
    Original Name:
    Rúbaň
    Další názvy:
    Other Names:
    Fyur (1268), Fyr alia denominatione Fyrmonya (1397), Für (1773), Fyr (1927), Rúbaň (1948); maďarsky Für
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Nové Zámky Nove Zamky District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    47°55'33.27"N 18°24'10.43"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1268
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    - Kaštieľ klasicistický z 2. pol. 18. stor. postavený na st. základoch
    - Kostol sv. Imricha, rímskokatolícky, neorománsky z roku 1908
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    -
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    Po Viedenskej arbitráži bola obec v rokoch 1938-1945 pripojená k Maďarsku. Zaniknutá osada v okolí – Pustafýr. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; www.obecruban.sk
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/164502#497541Verze : 0
    MOD