Semerovo

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Semerovo

okr. Nové Zámky

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Semerovo Semerovo
    Originální název:
    Original Name:
    Semerovo
    Další názvy:
    Other Names:
    Scemera (1210), Scemet (1237), Scemera, Scemura, Scemera (1247), Zemere (1339), Kyszemere (1464), Zemele (1495), Semered (1497), Zemere (1562), Szemere (1775), Szemere (1785), Semere (1786), Semer (1851), Semer (1920), Semerovo (1927); maďarsky Szemere, Komáromszemere
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Nové Zámky Nove Zamky District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°00'42.8"N 18°21'20.94"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1210
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    - Kostol rímsko-katolícky v barokovom slohu z polovice 18. storočia, postavený bol na starých základoch, spomína sa v roku 1210, v roku 1812 bol upravený v klasicistickom slohu
    - Rímsky kameň s torzom nápisu z roku 229 po Kristu z čias Marca Aurélia Severa Alexandra Zbožného
    - Zvonica z roku 1840
    - Socha sv. Jána Nepomuckého z roku 1836 a sv. Floriána z rokov 1866-1868
    - Starý židovský cintorín
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Pôsobisko:
    - Štefan Chovanec (1840 - 1878), publicista
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    Po Viedenskej arbitráži bola obec v rokoch 1938-1945 pripojená k Maďarsku. Zaniknutá obec v okolí – Sárcov (16. stor.) – Szarcipuszta. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; www.semerovo.eu
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/164504#497544Verze : 0
    MOD