Svodín

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Svodín

okr. Nové Zámky

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Svodín Svodin
    Originální název:
    Original Name:
    Svodín
    Další názvy:
    Other Names:
    Maďarský Seldín – Scuodou (1156), Hungarica villa Sceuden (1291), Soudou, Zowdow (1312), Maďarský Seldín (1920); maďarsky Magyarszőgyén


    Nemecký Seldín - Theutonica villa Sceuden (1291), Nemecký Seldín; maďarsky Németszőgyén


    Seldín - maďarsky Szölgyén, nemecky Seldin
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Nové Zámky Nove Zamky District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    47°54'39.7836"N 18°29'57.1812""E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1156
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    - Zrúcaniny románskeho kostola z 13. storočia
    - Kostol rímskokatolícky, klasicistický z roku 1799
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    -
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    Po Viedenskej arbitráži bola obec v rokoch 1938-1945 pripojená k Maďarsku. Obec Svodín vznikla v roku 1924 zlúčením Maďarského a Nemeckého Seldína do obce Seldín. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; www.svodin.sk
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/164507#497547Verze : 0
    MOD