Trávnica

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Trávnica

okr. Nové Zámky

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Trávnica Travnica
    Originální název:
    Original Name:
    Trávnica
    Další názvy:
    Other Names:
    Fius (1075), neskôr Fus (1209), Fys (1227), Fusy (1295), Fyuz (1299), Inferior Fyus (1313), Fiss (1773), Fiš (1808), Fíš (1920), Trávnica (1948); maďarsky Füss
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Nové Zámky Nove Zamky District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°08'14.12"N 18°20'06.52"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1075
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    - Kostol rímskokatolícky, barokový, z roku 1740, postavený na mieste starého
    - Kaštieľ neskorobarokový, z polovice 18. storočia
    - Kaštieľ klasicistický z konca 18. storočia
    - Kaštieľ neskoroklasicistický z roku 1862
    - Kúria z 19. stor.
    - Studňa s čerpadlom na veterný pohon z roku 1920
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    Po Viedenskej arbitráži bola obec v rokoch 1938-1945 pripojená k Maďarsku. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; www.travnica.sk
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/164509#497549Verze : 0
    MOD