Tvrdošovce

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Tvrdošovce

okr. Nové Zámky

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Tvrdošovce Tvrdosovce
    Originální název:
    Original Name:
    Tvrdošovce
    Další názvy:
    Other Names:
    Tardos, Tardoskedde (1221), Tordoskeddi (1293), Turdaskeddi, Tordoskeddi (1297), Torduskedd (1382), Tardoskegy (1773), Tardosked (1808), Tvrdošovce (1948); maďarsky Tarosked, Tardoskedd
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Nové Zámky Nove Zamky District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°05'42.0534"N 18°03'49.539"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1221
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    - Kaštieľ renesančný z pol. 17. stor., barokovo prestavaný v pol. 18. stor.
    - Pomník borokový na pamiatku kuruckých bojov r. 1706 (Rákocziho pomník)
    - Kostol rímsko-katolícky neskorobarokový z 2. pol. 18. stor.
    - Pomník padlým v 1. sv. vojne
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    24.09.1938 13.10.1938 Letka 10
    10th Flight
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    Po Viedenskej arbitráži bola obec v rokoch 1938-1945 pripojená k Maďarsku. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; www.tvrdosovce.sk
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/164510#497550Verze : 0
    MOD