Veľké Lovce

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Veľké Lovce

okr. Nové Zámky

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Veľké Lovce Velke Lovce
    Originální název:
    Original Name:
    Veľké Lovce
    Další názvy:
    Other Names:
    Louth (1247), Louch (1339), Looth (1419), Luot (1773), Nový Lót (1920), Lót (1927), Veľké Lovce (1948); maďarsky Újlót
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Nové Zámky Nove Zamky District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°03'39.21"N 18°20'04.5"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1212
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    - Zvyšky barokového kláštora a kostola paulínov Máriacsalád (v lese)
    - Fragmenty nástenných malieb baroko z. 2. pol. 18. stor.
    - Lokalita Kostola neskorobarokového z r. 1787 (vyhorel r. 1901), na návrší
    - Kostol evanjelický z r. 1882
    - Kostol rímsko-katolícky z r. 1907
    - Baroková kamenná Madona z kostola Máriacsáladu
    - Pomník obetiam 1. a 2. svetovej vojny
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    Po Viedenskej arbitráži bola obec v rokoch 1938-1945 pripojená k Maďarsku. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; www.velkelovce.sk
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/164512#497552Verze : 0
    MOD