Diakovce

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Diakovce

okr. Šaľa

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Diakovce Diakovce
    Originální název:
    Original Name:
    Diakovce
    Další názvy:
    Other Names:
    Wag (1002), Uaga (1102), Sala (1138), Vag (1187), Sala et Wac (1212), due ville clericorum in Sala (1226), Sala nunc Dyaky (1236), Dyaqui (1237-40), Deaky (1297), Deakowcze (1773), Diakowce (1786); maďarsky Deák
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Šaľa Sala District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    47°54'39.78"N 18°29'57.18"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1002
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    - Kostol rímskokatolícky, románsky, z roku 1228, zväčšený pri neorománskej úprave v roku 1872 – 1875
    - Kaplnka pri kostole, asi starý, pôvodný románsky kostol zo začiatku 12. storočia. Nástenné maľby z roku 1941
    - Kostol reformovaný, tolerančný, z roku 1786, veža z roku 1820
    - Kaplnka klasicistická z konca 18. storočia
    - Trojičný stĺp klasicistický, z roku 1805
    - Kalvária z konca 18. storočia
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    Po Viedenskej arbitráži bola obec v rokoch 1938-1945 pripojená k Maďarsku. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; www.diakovce.sk ; www.crwflags.com/fotw/flags/sk-sa-di.html
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/164518#497563Verze : 0
    MOD