Neded

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Neded

okr. Šaľa

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Neded Neded
    Originální název:
    Original Name:
    Neded
    Další názvy:
    Other Names:
    Niget (1113), Negiet, Negyet, Negiedy (1206), Negeed (1278), Neded (1920); maďarsky Negyed
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Šaľa Sala District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°01'04.49"N 17°58'15.20"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1111
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    - Kostol rímskokatolícky, klasicistický, z r. 1780
    - Fara katolícka. Klasicistická, z r. 1804
    - Kostol reformovaný z r. 1937 s vežou z r. 1784
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    Po Viedenskej arbitráži bola obec v rokoch 1938-1945 pripojená k Maďarsku. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; www.neded.sk ; www.crwflags.com/fotw/flags/sk-sa-ne.html
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/164541#497592Verze : 0
    MOD