Selice

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Selice

okr. Šaľa

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Selice Selice
    Originální název:
    Original Name:
    Selice
    Další názvy:
    Other Names:
    Seleuch (1078), Zelenchen (1317), Scelecen (1323), Selice (1808), maďarsky Szelőce
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Šaľa Sala District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°05'24.69"N 17°58'11.72"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1078
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    - Kostol rímskokatolícky, klasicistický z r. 1787, rozšírený v r. 1882
    - Kostol reformovaný z r. 1936, vybudovaný na starých základoch z r. 1806
    - Prícestné kríže a kaplnka
    - Pomníky obetam 1. sv. vojny a 2. sv. vojny
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    Po Viedenskej arbitráži bola obec v rokoch 1938-1945 pripojená k Maďarsku. V roku 1946 splynula s obcou Selice obec Šók. V minulosti s obcou Šók splynuli obce Strážov, Chmeľany, zaniknuté obce v okolí – Báb (1113) a Piesčany. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; www.selice.sk ; www.crwflags.com/fotw/flags/sk-sa-se.html
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/164542#497593Verze : 0
    MOD