Tešedíkovo

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Tešedíkovo

okr. Šaľa

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Tešedíkovo Tesedikovo
    Originální název:
    Original Name:
    Tešedíkovo
    Další názvy:
    Other Names:
    Pered (1238), Purud (1251), Pered (1773), Tešedíkovo (1948); maďarsky Pered
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Šaľa Sala District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°06'22.19"N 17°50'47.14"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1238
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    - Kostol rímskokatolícky z r. 1803
    - Kalvária neorománsko-gotická z r. 1879
    - Trojičný stĺp z roku 1857
    - Pomník bojov z roku 1848-1849
    - Pomník obetiam 1. a 2. sv. vojny
    - Pomník deportovaným občanom
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    Po Viedenskej arbitráži bola obec v rokoch 1938-1945 pripojená k Maďarsku. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; www.tesedikovo.sk
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/164543#497594Verze : 0
    MOD