Žihárec

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Žihárec

okr. Šaľa

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Žihárec Ziharec
    Originální název:
    Original Name:
    Žihárec
    Další názvy:
    Other Names:
    Sygarth (1251), Sygarc, Sygart (1268), Sygarth (1280), Zschigard (1786), Žigard (1920), Žihárec (1948); maďarsky Zsigárd
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Šaľa Sala District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°04'22.32"N 17°52'53.11"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1251
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    - Kostol rímskokatolícky, barokový, z r. 1728-1730, klasicisticky prestavaný
    - Kostol reformovaný, tolerančný z r. 1784, veža z r. 1833
    - Kaplnka klasicistická z r. 1814
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    Po Viedenskej arbitráži bola obec v rokoch 1938-1945 pripojená k Maďarsku. Zaniknutá obec v okolí – Beren (1214). -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; www.ziharec.sk
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/164546#497598Verze : 0
    MOD